w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 151
Wszystkich postów: 904513
Wszystkich tematów: 127587

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6758 dni
pl

WizTree 4.01


WizTree to program służący do analizy dysku twardego pod kątem ilości jego przestrzeni zajętej przez pliki oraz foldery. Aplikacja odczytuje ukryty plik Master File Table (MFT), w którym zawarte są wpisy dla każdego pliku i katalogu na partycji. Taki rodzaj analizy systemu plików może odbywać się bez konieczności angażowania Windows, dzięki czemu skanowanie przebiega znacznie szybciej.

Wyniki analizy prezentowane są w dwóch zakładkach. W pierwszej znajdziemy rozwijalne drzewko eksploracyjne. Dla każdego obiektu w drzewku wyświetlane są informacje obejmujące: procent zajętej przez niego przestrzeni w folderze nadrzędnym, rozmiar obiektu, liczbę zawartych w nim folderów i plików, datę jego modyfikacji, a także atrybuty. Druga zakładka pokazuje 1000 największych plików, obecnych na danej partycji. W zakładce wyświetlane są: ścieżka dostępu do każdego z nich, procent zajętego przez nie miejsca na dysku, rozmiar plików, data ich ostatniej modyfikacji oraz przypisane im atrybuty.

W aplikacji można korzystać z menu kontekstowego Eksploratora Windows, tam więc mamy dostęp do szeregu operacji na plikach i folderach, np. kopiowania, wycinania, wklejania, usuwania, zmieniania nazw, podglądu właściwości itp. Menu kontekstowe, gdy wyświetlimy je w programie, oferuje kilka specjalnych opcji – otwieranie folderu w Eksploratorze Windows, otwieranie danej lokacji w wierszu poleceń, szybkie kopiowanie ścieżki dostępu do obiektu.

Z pozostałych funkcji narzędzia, warto wymienić – możliwość tworzenia zrzutu pliku MTF, wybór różnych jednostek miary dla wyświetlanych rozmiarów plików (B, KB, MB, GB) oraz korzystanie z wielu okien (instancji) programu jednocześnie.

Szata graficzna aplikacji nie wyróżnia się niczym szczególnym, twórcom chodziło głównie o wydajność skanowania, nie zaś o efekty wizualne. Z obsługą programu nie powinni mieć kłopotów także mniej zaawansowani użytkownicy. WizTree przyda się np. do szybkiego wyszukiwania niepotrzebnych nam już plików, które zajmują dużo miejsca na dysku twardym. Narzędzie pomoże także lepiej kontrolować rozmiary katalogów tymczasowych Windows i różnych aplikacji.

Wymagania!
Program współpracuje tylko z dyskami podłączanymi lokalnie i sformatowanymi w NTFS, nie obsługuje dysków sieciowych, dysków skonfigurowanych za pomocą polecenia SUBST oraz nośników z innym systemem plików niż NTFS.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (4 głosów)

Strefa Download programu
WizTreeWizTree 4.01
Wersja stabilna
4.15 MB | 2021-06-21

Ilość pobrań: 422 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 9

Komentarze (0)
WizTree