w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 238
Wszystkich postów: 904407
Wszystkich tematów: 127560

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6609 dni

Geosetter 3.5.0


Geosetter to darmowy program służący do podglądu i edycji współrzędnych geograficznych i innych metadanych zapisywanych zazwyczaj w fotografiach cyfrowych. Dzięki Geosetter możliwa jest szybka zmiana dowolnych parametrów naszych zdjęć.

Integracja programu z usługą Google Maps pozwala na szybki podgląd miejsca, w którym dane zdjęcie zostało wykonane; możemy je także zastąpić własnymi koordynatami bądź wybrać je z mapy. Możliwa jest także zmiana daty wykonania fotografii. Istotne jest, że program pozwala na edycję wielu plików jednocześnie, również w ramach zmiany nazw plików. Z kolei w podglądzie metadanych otrzymamy takie informacje, jak model aparatu, nazwę autora, detale ekspozycji itp.

Ciekawą opcją aplikacji jest funkcja wyszukiwania w danej lokalizacji dyskowej wszystkich zdjęć wykonanych w zbliżonej lokalizacji; z pewnością ułatwi to katalogowanie fotek z wakacji. Dostępny jest również system filtrowania zdjęć po miejscu i dacie ich wykonania (z różnymi stopniami dokładności).

Aplikacja obsługuje wszystkie popularne formaty, w jakich przechowywane są fotografie: zarówno tak popularne, jak JPG czy TIFF, jak i formaty RAW właściwe dla poszczególnych producentów sprzętu (Sony, Canon, Nikon i innych). Łącznie obsługiwanych jest ponad 20 różnych formatów.

Co więcej, Geosetter umożliwia także eksport naszych fotografii do programu Google Earth, dzięki czemu obejrzymy je z poziomu map programu, a także przesłanie ich do serwisu locr.com.

Podczas instalacji programu dostępna jest także opcja zintegrowania go z powłoką systemu – w menu kontekstowym naszych plików z fotografiami pojawi się odnośnik, umożliwiający ich szybką edycję za pomocą Geosetter.

Wymagania!
Do poprawnego działania, aplikacja wymaga programu ExifTool. Jego pobranie jest możliwe również z poziomu głównego okna Geosetter.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.2 (5 głosów)

Strefa Download programu
GeosetterGeosetter 3.5.0
Wersja stabilna
22.3 MB | 2018-05-12

Ilość pobrań: 703 | W tym miesiącu: 12 | W poprzednim miesiącu: 22

Komentarze (0)
Geosetter