w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 199
Wszystkich postów: 904665
Wszystkich tematów: 127658

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7095 dni

HDGraph 1.5.1.0


HDGraph to bardzo ciekawy program, który pozwala wyświetlić rozmiary poszczególnych folderów wybranej partycji dysku twardego w formie czytelnego wykresu kołowego. Pozwoli to przeprowadzić użytkownikowi szybką analizę, które katalogi na komputerze w największym stopniu zabierają wolną przestrzeń dysku i być może przy następnym czyszczeniu komputera warto je przejrzeć.

Obsługa programu jest bardzo prosta i mimo anglojęzycznego interfejsu nikomu nie powinna sprawić trudności. Zaraz po uruchomieniu aplikacji, w górnej jej części wyświetli się lista partycji, które są dostępne na komputerze. Kliknięciem myszy wystarczy wskazać tę, której wykres chcemy uzyskać. Program przejdzie wtedy do analizy rozmiarów folderów i tworzenia grafiki. Co ciekawe, nawet, jeśli dany dysk wypełniony jest po brzegi danymi, HDGraph bada rozmiary katalogów w bardzo krótkim czasie i już po kilkunastu sekundach prezentuje użytkownikowi czytelny wykres.

Wyświetlona grafika może być na kilka sposobów edytowana, aby zwiększyć jej czytelność. Wśród opcji znajdziemy narzędzie, za pomocą którego uzyskany obraz obrócimy o dowolny kąt, wyregulujemy ilość wyświetlanych informacji tekstowych o nazwach katalogów oraz odpowiednio dostosujemy całkowity jego rozmiar do widoku. Producent wyposażył program w możliwość zmiany schematu kolorów wykresu, przez co możemy dostosować jego barwy do własnych preferencji.

Warto zwrócić uwagę, iż program w formie grafu potrafi wyświetlić katalogi nie tylko z dysków twardych. Obsługiwane są wszystkie urządzenia wykrywane przez systemowy eksplorator, a więc również płyty CD/DVD, pendrive'y czy dyski zewnętrzne.

Uwaga!
Po rozpakowaniu pliku archiwum, program nie wymaga instalacji.

Wymagania!
Użytkownicy systemu Windows XP powinni przed instalacją upewnić się, iż posiadają zainstalowany pakiet .NET Framework.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (2 głosów)

Strefa Download programu
HDGraphHDGraph 1.5.1.0
Wersja stabilna
0.29 MB | 2015-12-17

Ilość pobrań: 180 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (1)
HDGraph
avatararrow
Mike | 2014.03.06 09:47
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Aplikacja działa jak należy.
Właśnie porównałem prędkość działania starego OverDisk oraz HDGraph i muszę przyznać, że starszy brat dużo szybciej przeskanował dysk i generował wykres.
HDGraph 1.4.2.0