w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 226
Wszystkich postów: 904665
Wszystkich tematów: 127658

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7095 dni

OverDisk 0.11 Beta


OverDisk to darmowy eksplorator plików systemowych, połączony z modułem odpowiedzialnym za wizualizację zużytego miejsca przez katalogi na dysku w formie czytelnego wykresu pierścieniowego. Program obsługuje nie tylko logiczne partycje widoczne w systemie, ale wszystkie nośniki, które wykrywane są przez systemowy eksplorator. Możemy więc za jego pomocą przeglądać pliki znajdujące się na nośnikach pamięci przenośnej oraz płytach CD i DVD.

Obsługa OverDiska jest intuicyjna i nie odbiega wiele od sposobu korzystania z funkcjonalności systemowego eksploratora plików. Wystarczy wskazać dysk lub katalog, którego zawartość chcemy wyświetlić, a aplikacja stworzy w lewej części okna czytelną strukturę drzewiastą folderów należących do wybranej ścieżki. Równolegle, w prawej części okna widoczny jest pierścieniowy wykres, który obrazuje wielkości poszczególnych katalogów lub plików.

Aby poruszać się po katalogach, możemy korzystać z nawigacji poprzez strukturę drzewiastą, lub klikając na konkretne katalogi bezpośrednio na wykresie. Umożliwia to szybkie zagłębianie się w foldery, które przejrzyście przedstawione są na grafice.

Na potrzeby użytkownika, producent wyposażył program w kilka ustawień, wśród których ciekawie przedstawiają się opcje edycji sposobu wyświetlania samego wykresu. Znajdziemy tu między innymi możliwość zdefiniowania kolorów, z których aplikacja ma korzystać podczas tworzenia grafik.

Uwaga!
Program jest dość stary i nie jest już rozwijany, ale na prośbę czytelników został dodany do naszej bazy. OverDisk mimo swojego stażu nadal bardzo dobrze sobie radzi z zadaniami do których został przystosowany.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
OverDiskOverDisk 0.11 Beta
Wersja rozwojowa
0.49 MB | 2014-03-08

Ilość pobrań: 271 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
OverDisk