w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 221
Wszystkich postów: 904665
Wszystkich tematów: 127658

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7095 dni

DocFetcher 1.1.22


DocFetcher to darmowy program przeznaczony do wyszukiwania plików zapisanych na dysku twardym lub pozostałych nośnikach danych. Aplikacja wyszukuje pliki posiadające określone przez nas ciągi znaków, obecne zarówno w nazwach, jak i w zawartości tekstowej tych plików. Po wyszukiwaniu możemy zapoznać się z listą rezultatów, jak również przejrzeć treść np. dokumentów Microsoft Office, w której zostały podświetlone interesujące nas słowa.

Zanim przystąpimy do wyszukiwania, narzędzie musi zindeksować pliki i ich zawartość tekstową, dzięki czemu później można będzie odnaleźć obecne w nich ciągi znaków w bardzo krótkim czasie (w przeciągu milisekund). DocFetcher jest w stanie objąć indeksowaniem zarówno wybrane katalogi, jak i całe partycje z kolekcją dokumentów, prezentacji, plików tekstowych, obrazów, plików audio, stron HTML czy archiwów. Przy każdym uruchomieniu aplikacji automatycznie zostają zaktualizowane stworzone w niej indeksy, ponieważ z czasem mogłyby stać się niekompetentne za sprawą zmian wprowadzanych w plikach. Możliwe jest również przeprowadzenie aktualizacji manualnej lub odbudowanie indeksu od podstaw. Dodatkowo, podczas gdy DocFetcher nie jest włączony, w tle działa usługa programu, obserwująca modyfikacje zachodzące w źródłach objętych indeksowaniem.

Wyniki wyszukiwania można filtrować pod kątem typów i minimalnych/maksymalnych rozmiarów plików. Dostępne jest także wyświetlanie rezultatów tylko z wybranych podkatalogów zawartych w zindeksowanym folderze nadrzędnym. W liście odnalezionych plików posegregujemy wyniki według wyświetlanej nazwy pliku, trafności wyszukiwania, rozmiaru pliku, nazwy pliku z rozszerzeniem, typu i ścieżki pliku, a także autorów oraz daty ostatniej modyfikacji pliku. Wyszukiwarka DocFetcher pozwala m.in. na użycie konstruktów OR, AND, NOT, wieloznaczników, wyrażeń regularnych, fraz, a także parametrów „słowa podobne do…” oraz „słowa odległe od siebie przynajmniej o wybraną ilość słów”. Przy pomocy wyrażeń regularnych możliwa jest również detekcja typów MIME, rozwiązująca problemy związane z wyszukiwaniem plików posiadających nieprawidłowe rozszerzenia.

Program oferuje pełne wsparcie dla kodowania Unicode w formatach Microsoft Office, Apache OpenOffice, LibreOffice, RTF, PDF, EPUB, Plain Text i HTML. Narzędzie na razie nie wspiera Unicode dla formatu CHM. W programie można dostosować wybrane rozszerzenia, tak aby były one rozpoznawane jako format Plain Text (tzw. czysty tekst), dzięki czemu w łatwy sposób przeszukamy zawartość plików zawierających kod źródłowy. Istotną funkcją jest obsługa szeregu formatów archiwów – ZIP, 7z, RAR oraz całej rodziny TAR. Lista wspieranych rozszerzeń archiwów ZIP może zostać rozbudowana o nowe pozycje. Program radzi sobie dobrze z archiwami o nieskończonym stopniu zagnieżdżenia, nawet jeżeli zawarte są w nich odmienne formaty, np. archiwum RAR spakowane w archiwum ZIP. DocFetcher pozwala również na przeszukiwanie plików PST, w których zwykle przechowywane są e-maile klienta poczty Microsoft Outlook. Narzędzie łączy w pojedynczy dokument powiązane ze sobą pliki HTML, dzięki czemu w wynikach wyszukiwania można uniknąć zbędnych komplikacji, powstających przez wyświetlanie osobno plików i folderów należących do danej strony internetowej. Wersja portable DocFetchera pozwala na wykorzystanie programu jako w pełni przenośnego repozytorium dokumentów, które można uruchomić z pendrive’a lub np. płyty CD/DVD właściwie na dowolnym komputerze. Aplikacja bazuje na Javie, tak więc będzie działała zarówno w Windows, jak i w systemach Linuks czy Mac OS, jeżeli tylko zainstalowano w nich to środowisko.

Obsługiwane formaty plików: Microsoft Office (doc, xls, ppt), Microsoft Office 2007 i nowsze wersje (docx, xlsx, pptx, docm, xlsm, pptm), Microsoft Outlook (pst), OpenOffice.org (odt, ods, odg, odp, ott, ots, otg, otp), PDF, EPUB, HTML, XHTML, TXT i inne formaty Plain Text, RTF, AbiWord (abw, abw.gz, zabw), Microsoft Compiled HTML Help (chm), MP3 Metadata (mp3), FLAC Metadata (flac), JPEG Exif Metadata (jpg, jpeg), Microsoft Visio (vsd), Scalable Vector Graphics (svg).

Interfejs graficzny programu cechuje się typowo użytkowym wyglądem. Poszczególne panele wchodzące w skład okna głównego aplikacji można minimalizować lub powiększać według potrzeby. Obsługa narzędzia jest na tyle prosta, że powinni z nią sobie poradzić bez problemów także i mniej zaawansowani użytkownicy. W razie trudności lub chęci skorzystania z bardziej skomplikowanych funkcji, można zapoznać się z plikiem pomocy wbudowanym w program lub odwiedzić Wiki dostępną w witrynie twórców DocFetchera.

Uwaga!
Dostępna jest także wersja portable programu, którą można uruchomić np. z pendrive'a lub płyty CD/DVD na dowolnym komputerze z systemem Windows, Linuks lub Mac OS i zainstalowanym Java Runtime Environment.

Wymagania!
Program wymaga Java Runtime Environment w wersji 1.6.0 lub wyższej.

Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.2 (5 głosów)

Strefa Download programu
DocFetcherDocFetcher 1.1.22
Wersja stabilna
68.42 MB | 2019-01-07

Ilość pobrań: 1172 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 14

Komentarze (0)
DocFetcher