w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 229
Wszystkich postów: 904747
Wszystkich tematów: 127660

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7133 dni

SwiftSearch 7.4.3


SwiftSearch to bezpłatny, opensource’owy program, który służy do bardzo szybkiego wyszukiwania plików i katalogów dostępnych na dysku twardym. Aplikacja jest w stanie skanować dyski w tempie porównywalnym do narzędzi wyszukujących dane w oparciu o indeksowanie, tak więc jest to bardzo duża prędkość (często mniej niż 10 sekund). Program nie korzysta z indeksowania, zamiast tego analizuje plik Master File Table (MFT) systemu plików NTFS. W pliku MFT zawarte są wpisy dotyczące wszystkich plików obecnych na każdej partycji dysku twardego. Minusem takiego rozwiązania jest brak analizy zawartości plików, np. treści dostępnych w dokumentach czy e-mailach. W wypadku gdy nam to nie przeszkadza, Swift Search może okazać się bardzo użytecznym i wydajnym narzędziem wyszukiwania.

Aplikacja wyświetla kilka przydatnych szczegółów. które odnoszą się do odnalezionych przez nią danych. Program prezentuje odpowiednie dla wyników ikony oraz informuje nas o nazwach i rozmiarach wykrytych plików lub katalogów, a także datach ich utworzenia, modyfikacji oraz dostępu. Na pasku położonym w dolnej części okna programu zapoznamy się z pełną liczbą rezultatów oraz z całkowitym czasem wyszukiwania. Analiza może dotyczyć wszystkich bądź tylko wybranych woluminów. Dwukrotne kliknięcie lewym przyciskiem myszki na określonym rezultacie otworzy jego katalog nadrzędny w eksploratorze plików. SwiftSearch obsługuje wieloznaczniki (takie same jak w Windows) oraz wyrażenia regularne (wykaz wyrażeń jest dostępny w menu pomocy). Warto dodać, że program wspiera jedynie dyski z systemem plików NTFS.

Interfejs graficzny narzędzia został wykonany na przyzwoitym poziomie. Obsługa SwiftSearch jest bardzo intuicyjna, mniej doświadczeni użytkownicy nie powinni mieć z nią żadnych problemów. Wystarczy wprowadzić nazwę (lub część nazwy) poszukiwanego pliku/folderu i kliknąć w przycisk Search. Trudniejsze są wyrażenia regularne oraz wieloznaczniki, jednak po krótkiej lekturze można opanować zasady ich działania w wystarczającym stopniu. Twórca programu nie udostępnia pliku pomocy czy szczegółowych instrukcji, jedyny zbiór porad dotyczy wyrażeń regularnych - tak jak napisano powyżej, można go znaleźć w menu Help.

Uwaga!
Program nie wymaga instalacji, wystarczy otworzyć pobrany plik. Narzędzie należy uruchamiać jako administrator.

Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
SwiftSearchSwiftSearch 7.4.3
Wersja stabilna 32-bitowa
0.57 MB | 2019-06-23
SwiftSearch 7.4.3
Wersja stabilna 64-bitowa
0.73 MB | 2019-06-23

Ilość pobrań: 232 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
SwiftSearch