w
googluj
pl

tinyMediaManager 5.0.7


tinyMediaManager to rozbudowany program do prowadzenia komputerowej biblioteki filmów i seriali. Umożliwia wygodne opisanie wszystkich nagrań, które mamy zapisane na dyskach. Informacje, które można wprowadzać są bardzo szczegółowe: dotyczą nie tylko podstawowych danych o samym pliku, ale również detali fabuły, listy aktorów, plakatów z filmów czy okładek fizycznych płyt. Poruszanie się po tylu opcjach ułatwia polskojęzyczny interfejs (który niestety zaliczył również kilka wpadek, ale głównie w rzadziej używanych fragmentach aplikacji).

Choć przy pierwszym uruchomieniu programu, aplikacja zachęca do korzystania przyjaznym wyglądem, niestety czeka nas pewne rozczarowanie, bowiem, aby dodać nowe elementy do biblioteki, należy uprzednio zagłębić się w preferencje. Musimy w nich wskazać ścieżkę folderu, w którym zapisane mamy na dysku filmy, a dodatkowo najprawdopodobniej zaznaczyć również opcję „Allow multiple movies per folder” (niestety nie została spolszczona), dzięki której do biblioteki dodane zostaną wszystkie nagrania znajdujące się w danym folderze. Co więcej, opcja ta nie jest przez producenta zalecana, ponieważ ograniczy w późniejszym czasie wykorzystanie innych możliwości związanych z automatycznym nazewnictwem miniatur i innych elementów dodatkowych. Warto zwrócić uwagę, iż program już na tym etapie rozgranicza źródła dotyczące filmów oraz seriali; jeśli chcemy korzystać z podziału na te kategorie, musimy uprzednio ręcznie stworzyć na dysku osobne dla nich katalogi.

Gdy ten niepotrzebnie skomplikowany etap przygotowań zostanie już przez nas zrealizowany, wszystkie filmy i seriale można załadować na listę klikając przycisk „odśwież” powyżej okienka listy. Wszystkie filmy zostają wówczas zaimportowane do programu, a od tego momentu można przystąpić do uzupełniania informacji o nagraniach. Ta czynność jest wygodna, ponieważ sprowadza się do dwukrotnego kliknięcia na wybranym filmie, a następnie (poruszając się po kolejnych kartach), do wpisywania interesujących nas danych lub importowania grafik (np. plakatów czy okładek).

Uwaga!
Pierwsze uruchomienie programu wiąże się z pobraniem dodatkowych danych z Internetu.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.8 (6 głosów)

Strefa Download programu
tinyMediaManagertinyMediaManager 5.0.7
Wersja stabilna
82.3 MB | 2024-06-22
przejdź
tinyMediaManager Portable
Wersja przenośna, niewymagająca instalacji

Ilość pobrań: 368 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
tinyMediaManager