w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 162
Wszystkich postów: 904513
Wszystkich tematów: 127586

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6749 dni
pl

Daminion 5.5.0.1726


Daminion – polskojęzyczna, rozbudowana przeglądarka plików graficznych (również RAW oraz grafiki wektorowej), filmowych, audio, dokumentów oraz CAD, której cechą szczególną, prócz mnogości obsługiwanych formatów, jest wiele sposobów sortowania plików. Charakteryzuje się szybkim działaniem, a codzienna obsługa jest wygodna dzięki sensownie przemyślanemu interfejsowi, który jest przy tym po prostu czytelny. Większość funkcji związanych z organizowaniem multimediów można wywoływać myszą z rozwijanych menu z paska lub korzystać ze skrótów klawiaturowych, co po krótkim obeznaniu się z nimi będzie z pewnością sposobem szybszym.

Generalnie obsługa programu jest podobna, jak w wielu tego rodzajach aplikacji. Aby przeglądać multimedia w oknie programu, konieczne będzie utworzenie nowego katalogu, a następnie zaimportowanie do niego wybranych zdjęć, filmów, muzyki czy dokumentów. Całą tę operację wykonamy z poziomu górnego paska narzędzi. Przeglądanie multimediów zasadniczo podzielone jest na trzy ekrany. Główny – środkowy, na którym widzimy (w zależności od wybranego trybu) podgląd listy, miniatur lub pojedynczego pliku w większym podglądzie, prawego panelu, gdzie znajdziemy szczegółowe informacje o danym pliku, jeśli wywołamy je z kontekstowego menu oraz lewego panelu, który służy do filtrowania elementów wyświetlanych w bibliotece. Za niewielką wadę aplikacji można uznać jej stosunkowo wolne uruchamianie się.

Poniżej przedstawiamy wybrane formaty plików, które obsługiwane są przez program (pełna lista obsługiwanych rozszerzeń jest na bieżąco aktualizowana na stronie producenta aplikacji):

• Grafika:
JPEG, JPEG 2000, TIFF, PSD, GIF, PNG, BMP, ICO, TGA, MPO, DCX,

• Grafika wektorowa:
INDD, AI, EPS, PS, SVG,

• Pliki RAW z aparatów cyfrowych:
DNG, CR2, NEF, NRW, MRW, ORF, PEF, CS1, IIQ, ARW, RAW, RAF, MOS, MEF, 3FR, FFF, CRW, DCR, SRF,

• Audio:
MP3, OGG, WMA, APE, WAV, AIFF, AMR, FLAC,

• Wideo:
MOV, AVI, WMV, 3GP, FLV, MPG, M4A, MTS, MKV,

• Pozostałe:
DOC/DOCX, XLS/XLSX, PPT/PPTX, PDF, RTF, TXT, DWG, DXF, RVT.

Uwaga!
Podczas instalacji programu użytkownik ma możliwość dopisania swojego adresu e-mail do bazy producenta, aby otrzymywać informacje reklamowe o produktach – nie jest to jednak wymagane do poprawnego zakończenia instalacji.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (4 głosów)

Strefa Download programu
DaminionDaminion 5.5.0.1726
Wersja stabilna
47.96 MB | 2017-10-28

Ilość pobrań: 160 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
Daminion