w
googluj

GameRoom 1.1.2.0 Beta


GameRoom to program do uruchamiania gier (launcher) pochodzących od wielu różnych producentów i niezależnie od platform, z jakich pochodzą: źródłem może być biblioteka gier Steam, Origin, GOG.com, UPlay, Battle.net oraz wkrótce – innych. Działanie aplikacji jest proste i sprowadza się do przeglądnięcia lokalnych bibliotek gier wspominanych programów, a następnie dodania konkretnych pozycji do wspólnego widoku. Podczas dodawania nowych gier ich metadane możemy pobrać z internetowego źródła lub uzupełnić samodzielnie – dane nie są niestety synchronizowane z wymienionych na wstępie platform.

Już przy pierwszym uruchomieniu programu, użytkownik zostanie poproszony o podanie lokalizacji zapisu gier, aby w tych folderach mogło rozpocząć się przeglądanie plików. W naszym przypadku aplikacja dobrze poradziła sobie z rozpoznaniem gier z platformy Steam, jednak niesłusznie za poprawne pliki aplikacji uznała również część niezależnych dokumentów z tego samego folderu. Nie było to jednak kłopotliwe, bowiem wstępne skanowanie nie jest jeszcze jednoznaczne z dodaniem wszystkich katalogów do biblioteki. Na tym etapie to zadanie dla użytkownika, by poprawnie wybrać katalogi, a następnie uzupełnić o nich dane. Chociaż można zrobić to automatycznie z wykorzystaniem połączenia internetowego, szkoda, że nie jest to domyślna opcja, z której można w razie czego zrezygnować – w rzeczywistości w przypadku każdego tytułu z osobna konieczne jest klikanie w przycisk pobierający dane.

Kiedy gry zostaną już zaimportowane do biblioteki, prezentują się w niej ładnie. O każdym tytule można wyświetlić dodatkowe informacje oraz bezpośrednio z tego miejsca uruchomić rozgrywkę (w praktyce i tak uruchomiony zostanie launcher odpowiedni dla danej platformy).

Program prezentuje się ładnie, ale interfejsowi można zarzucić kiepską responsywność – przez większość czasu stosunkowo wolno reaguje na polecenia użytkownika. Nie zapominajmy jednak, że (przynajmniej w chwili powstawania niniejszego opisu) mamy do czynienia wyłącznie z rozwojową wersją Beta programu - można przypuszczać, że przyszłe i stabilne wydania poprawią ten aspekt działania aplikacji.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.4 (5 głosów)

Strefa Download programu
GameRoomGameRoom 1.1.2.0 Beta
Wersja rozwojowa
67.67 MB | 2019-03-04

Ilość pobrań: 51 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
GameRoom