w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 207
Wszystkich postów: 904448
Wszystkich tematów: 127567

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6646 dni

Pretty Run 8.2.0.6


Pretty Run to program do wyszukiwania plików na dysku twardym, dodatkowo proponujące także wyszukiwanie treści dostępnych w Internecie. Odnalezione pliki można w łatwy sposób uruchamiać z poziomu interfejsu programu. Pretty Run sięga swoimi korzeniami do czasów, w których systemowe menu Start nie posiadało wbudowanej wyszukiwarki. Aplikacja pozwala na wyszukiwanie według specyficznych kategorii, które odnoszą się m.in. do odpowiednich lokacji w systemie, funkcji systemowych, urządzeń, określonych typów plików, specjalnych definicji Magic Words, reprezentujących wybrane pliki wykonywalne, a także różnych silników wyszukiwania przeglądarek internetowych. Rezultaty są wyświetlane już w trakcie wpisywania przez nas kolejnych znaków tworzących zapytanie. Z wynikami zapoznamy się dość szybko, maksymalnie w przeciągu kilku sekund. Program pozwala na filtrowanie rezultatów wyszukiwania, polegające na ukrywaniu lub wyświetlaniu pozycji zawierających w swoich nazwach tylko określone przez nas ciągi znaków. W Pretty Run możliwe jest także stworzenie grupy programów i uruchomienie ich wszystkich naraz za pomocą pojedynczego kliknięcia.

Wyszukiwanie przeprowadzamy w oknie głównym aplikacji, w którym prezentowane są również wszystkie pasujące wyniki. Po prawej stronie od paska wyszukiwania, dostępne są dwa przyciski – pierwszy z nich odpowiada za uruchamianie odnalezionych plików, drugi wyświetla listę z plikami ostatnio otwieranymi za pomocą programu. Kliknięcie prawym przyciskiem myszki na wybranym rezultacie wywołuje menu kontekstowe, w którym możemy uruchomić plik wykonywalny (również jako administrator) lub otworzyć np. dokument czy plik audio, a także podejrzeć właściwości interesującego nas pliku. Okno główne Pretty Run minimalizuje się do ikonki w obszarze powiadomień Windows. Aby wywołać je ponownie, należy skorzystać ze skrótu klawiaturowego (domyślnie Win+S), albo odpowiedniej opcji, dostępnej w menu kontekstowym ikonki programu. Menu pozwoli również na otworzenie szczegółowych ustawień narzędzia.

W konfiguracji programu możemy wybrać następujące kategorie wyszukiwania: pliki i skróty na pulpicie oraz w menu Start, funkcje panelu sterowania, drukarki, dane w schowku systemowym, pliki systemowe, zawartość wybranych katalogów, ulubione witryny w Internet Explorer, zakładki Mozilli Firefox i Google Chrome, definiowalne grupy programów uruchamianych jednocześnie, dostawcy wyszukiwania treści w Internecie z poziomu programu (np. Google czy Bing), notatki, pliki MP3, pliki baz danych, metadane EXIF. Część z kategorii posiada specyficzne opcje, pomagające w bardziej szczegółowym wyszukiwaniu określonego rodzaju plików czy witryn internetowych.

Ustawienia Pretty Run zawierają również zakładkę Magic Words, która pozwala na nadawanie własnych nazw dowolnym plikom wykonywalnym, a później wyszukiwanie tych plików według stworzonych nazw i uruchamianie ich z wybranymi parametrami, również jako administrator. Poza tym w ustawieniach narzędzia można m.in. zastosować filtry wyszukiwania, aktywować wyszukiwanie rozszerzone (twórcy programu nie precyzują znaczenia tej funkcji), zdecydować o liczbie pozycji wyświetlanych w liście plików ostatnio otwieranych z poziomu programu, ustawić odpowiadający nam stopień przeźroczystości okna głównego, zdefiniować wywołujący je skrót klawiaturowy, włączyć wyświetlanie plików EXE na szczycie listy wyników wyszukiwania, wyłączyć minimalizację okna aplikacji do zasobnika systemowego, stworzyć wersję portable programu, a także aktywować powiadomienia dotyczące sytuacji, w której zamykamy system, a tymczasem nośnik USB czy płyta CD/DVD/Blu-ray nadal pozostaje w komputerze.

Interfejs graficzny Pretty Run wygląda dość przyzwoicie. Rezultaty wyszukiwania są reprezentowane nie tylko przez nazwy plików, ale także przez odpowiednie ikony. Podstawowa obsługa aplikacji nie powinna przysparzać trudności mniej zaawansowanym użytkownikom. Twórca narzędzia nie udostępnia pliku pomocy ani żadnych dokładniejszych instrukcji.

Uwaga!
Podczas instalacji programu, proponowany jest szereg aplikacji zewnętrznych, mogących np. zmieniać silnik wyszukiwania przeglądarki internetowej w celu wyświetlania reklam. Aby uniknąć instalacji tych rozwiązań, należy w kolejnych okienkach z propozycjami odznaczać wszystkie pola wyboru i wybierać opcje Skip lub Decline.
Program korzysta z denerwującego skrótu klawiatury, którego nie można niestety zmienić. Chodzi o wywoływanie okna ustawień (nawet gdy wyjdziemy z Pretty Run) poprzez skrót Prawy Alt+S. Użytkownicy piszący po polsku, będą mieć za sprawą tego skrótu spory problem z napisaniem litery "ś", przynajmniej jeżeli używają tzw. klawiatury programisty (większość osób raczej z niej korzysta).

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.3 (3 głosów)

Strefa Download programu
Pretty RunPretty Run 8.2.0.6
Wersja stabilna
3.72 MB | 2015-01-15

Ilość pobrań: 88 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (1)
Pretty Run
avatararrow
~Krzysztof | 2015.03.01 17:18
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Bardzo udany program ! Jego zalety doceni każdy natychmiast po zainstalowaniu.Lekki,szybki przyjazny.Połączenie wyszukiwarki plików z silnikami internetowymi to strzał w dziesiątkę !
Pretty Run 8.2.0.6