w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 205
Wszystkich postów: 904665
Wszystkich tematów: 127658

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7095 dni

Download Hash Verifier 6.0


Weryfikacja sumy kontrolnej to standardowa procedura stosowana do sprawdzania pobranego pliku pod kątem oryginalności; wiele portali internetowych udostępnia w tym celu sumy kontrolne publikowanych plików w postaci MD5 lub SHA256. W ten sposób możliwe jest wykrycie plików przerobionych przez np. hakerów i zawierających złośliwe oprogramowanie. Download Hash Verifier to darmowe narzędzie, którego zadaniem jest weryfikowanie wewnętrznej spójności pobranego pliku i jego zgodności z sumą kontrolną.

By zacząć korzystanie z programu, należy podać lokalizację pobranego bądź pobieranego pliku oraz jego sumę kontrolną w formacie MD5 lub SHA256, uzyskaną z tej samej strony internetowej, z której pobieramy daną treść. Sam plik można przeciągnąć i upuścić w oknie roboczym programu lub ręcznie podać jego ścieżkę przy pomocy eksploratora, a suma kontrolna, skopiowana z przeglądarki i znajdująca się w schowku, jest automatycznie wklejana w odpowiednie okno aplikacji.

By rozpocząć sprawdzanie poprawności sumy kontrolnej, należy użyć przycisku „Verify Hash”. W większości przypadków proces ten potrwa krócej niż mrugnięcie okiem i już po chwili ujrzymy wynik porównania sum kontrolnych pliku z sumą pozyskaną u jego dystrybutora. Widoczne są również tekstowe postaci obu hashy, co może być szczególnie przydatne, gdy okażą się one rożne od siebie. Wyniki porównania można zapisać w dwóch postaciach – pliku tekstowego oraz HTML.

Program Download Hash Verifier pozwala uniknąć wielu przykrych niespodzianek podczas pobierania treści z internetu i poprawia tym samym bezpieczeństwo naszego systemu i danych. Polecamy tę aplikację szczególnie użytkownikom wyjątkowo czułym na kwestie cyfrowego bezpieczeństwa.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.7 (3 głosów)

Strefa Download programu
Download Hash VerifierDownload Hash Verifier 6.0
Wersja stabilna
1.21 MB | 2018-11-19

Ilość pobrań: 160 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Download Hash Verifier