w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 237
Wszystkich postów: 904665
Wszystkich tematów: 127658

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7095 dni
pl

KFK File Splitter 3.27.0.62


KFK File Splitter (zwany także KFK) to niewielki program przeznaczony do dzielenia dowolnych plików na mniejsze porcje danych oraz późniejszego scalania fragmentów powstałych w wyniku takiego podziału. Aplikacja przyda się np. w wypadku, gdy chcemy skopiować duży plik w celu używania go na innym komputerze. Niekiedy np. pendrive czy płyta CD/DVD, na których mamy zamiar przenieść plik, nie są w stanie go pomieścić. Dzięki KFK możemy przenosić fragmenty pliku w paru seriach za pomocą klucza USB lub po prostu użyć kliku płyt. Później wystarczy scalić wszystkie części w docelowym komputerze. Program pozwala na ustalenie liczby i rozmiarów tworzonych fragmentów plików.

Rozmiary zdefiniujemy według naszego uznania lub skorzystamy z gotowych wzorców, uwzględniających zapis pojedynczego fragmentu pliku na określonym nośniku. Dostępne są następujące wzorce: Notatnik - 64 Kb, Dyskietka - 1.39 MB, Płyta CD – 650 do 880 MB/74 do 99 minut, HD-Burn - 1400 MB, Klucz USB 64 do 512 MB, Płyty DVD i Dual Layer DVD. Program oferuje pełne wsparcie dla Unicode, pozwalając na pracę z każdym zestawem znaków z całego świata, dzięki czemu nie musimy się martwić o wygląd tekstu w naszych dokumentach po ich podziale i złączeniu.

Aplikacja może tworzyć specjalny plik wykonywalny, który po uruchomieniu samodzielnie scali wszystkie fragmenty podzielonego pliku, bez wymogu korzystania z KFK. Osobny moduł pozwala w łatwy sposób zapisywać części wybranego pliku na dyskietkach, a później z powrotem łączyć fragmenty z kolejnych dyskietek w całość. W KFK możliwe jest także wypalanie fragmentów plików na CD/DVD, czynność ta wymaga jednak pobrania i zainstalowania aplikacji CopyTo (wcześniej CopyToDVD). Pozostałe istotne funkcje programu dotyczą opcjonalnego usuwania fragmentów plików po ich scaleniu oraz wyboru docelowego katalogu dla fragmentów lub na powrót połączonych plików. Operacje dzielenia lub łączenia mogą zająć pewną ilość czasu, wszystko zależy od wielkości przetwarzanych plików oraz wydajności komputera i nośnika danych. Warto wspomnieć, że aplikacja korzysta z wielu rdzeni procesora.

Interfejs graficzny narzędzia nie wyróżnia się niczym szczególnym pod względem wizualnym. Obsługa jest dość prosta i mniej doświadczeni użytkownicy nie powinni mieć z nią żadnych kłopotów. Opcja pomocy w menu programu przenosi nas na forum producenta, jednak ciężko znaleźć w nim jakikolwiek wpis odnoszący się do tej aplikacji.

Uwaga!
W instalatorze programu występuje słowo Lite, jednak jest to pełna wersja aplikacji, tyle że pozbawiona oprogramowania reklamowego.

Wymagania!
Do wypalania fragmentów plików na płytach CD/DVD potrzebne jest zewnętrzne narzędzie CopyTo, wcześniej znane jako VSO CopyToDVD.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (10 głosów)

Strefa Download programu
KFK File SplitterKFK File Splitter 3.27.0.62
Wersja stabilna
3.7 MB | 2021-08-27

Ilość pobrań: 356 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
KFK File Splitter