w
googluj
pl

Ahnenblatt 4.06


Ahnenblatt jest to darmowy program tworzenia drzew genealogicznych rodzin. Jest rozbudowaną propozycją, która z powodzeniem zaspokoi wszystkie potrzeby związane z tworzeniem szczegółowej kolekcji informacji o wszystkich członkach rodziny. Pozwala łatwo zarządzać kolejnymi osobami, ich pokrewieństwem oraz dodatkowymi cechami. Metryka każdej z osób zawiera w sobie wiele informacji, w tym na przykład zdjęcia. Dodatkowym atutem jest polskojęzyczny interfejs.

Warte uwagi są również dodatkowe opcje, które rozszerzają możliwości programu. Należy do nich funkcja pozwalająca na eksport danych w wielu formatach, ja także dostępność kilku rodzajów raportów, które można wydrukować bezpośrednio z opisywanej aplikacji (na przykład podsumowanie dla konkretnej osoby czy całej rodziny). Ciekawie prezentują się także opcje pomagające uzupełniać informacje o kolejnych osobach w rodzinie, dzięki którym nie pominiemy żadnego pola, a wszystkie dane zostaną wpisane dużo szybciej. Kreatory, które pozwalają między innymi na tworzenie profilów nowych członków rodzin są przejrzyste i łatwe w obsłudze, nawet bez uprzedniego sięgania do instrukcji.

Podczas przeglądania informacji o rodzinie, korzystać możemy z kilku widoków. Domyślnie wyświetlane jest graficzne drzewo, po którym możemy poruszać się kliknięciami myszy. Wybór dowolnego z przodków pozwoli „usadowić” go w początkowym miejscu wykresu, prezentując kolejny fragment drzewa. Bardzo sprytnie rozwiązano tutaj dostosowywanie widoku do fizycznego rozmiaru okna programu, dzięki czemu niezależnie od wybranej rozdzielczości widzimy ten sam fragment drzewa. Ewentualne zastrzeżenia można mieć jedynie do wyglądu interfejsu; jest bardzo przejrzysty, ale nieszczególnie nowoczesny wizualnie.

Spolszczenie!
Polski język interfejsu prezentuje dobry poziom jakości tłumaczenia. Niestety instrukcja obsługi programu pozostaje w języku oryginalnym (niemieckim).

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (34 głosów)

Strefa Download programu
AhnenblattAhnenblatt 4.06
Wersja stabilna
21 MB | 2024-04-02
przejdź
Ahnenblatt Portable
Wersja przenośna, niewymagająca instalacji

Ilość pobrań: 4526 | W tym miesiącu: 25 | W poprzednim miesiącu: 39

Komentarze (1)
Ahnenblatt
avatararrow
Greg1 | 2020.01.03 20:00
3 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Zainstalowałem dziś wersję 3.03 (dotychczas używałem wersji 2.95 , która zaczęła mi szwankować, w końcu otrzymałem informację, że plik jest uszkodzony). Do wersji 3.03 potrzebny jest klucz licencyjny, czyli nie jest to wersja darmowa (freeware). Bardzo proszę informację co mam czynić? Chyba muszę zainstalować wersję 2.99 , żeby w pewnym momencie nie zażądano ode mnie tych 36 euro?
Ahnenblatt 3.03