w
googluj

ScionPC 8.2


ScionPC to rozbudowany program służący do tworzenia drzew genealogicznych. Wyróżnia się intuicyjnym interfejsem i szczegółową metryką, którą możemy nadać każdemu członkowi rodziny.

Dzięki przyjaznej obsłudze aplikacji, drzewo genealogiczne swojej rodziny możemy przy jej pomocy stworzyć wygodnie i stosunkowo szybko. Cały proces kreowania sprowadza się do utworzenia katalogu nowej rodziny, do której następnie możliwe jest dodawanie kolejnych członków oraz relacji między nimi. Tworzoną hierarchię można na bieżąco podglądać w trybie graficznym, na kilka sposobów. Obraz drzewa staje się czytelny, ponieważ kolejne pokolenia są grupowane na osi czasu, a członkowie rodziny rozróżniani kolorystycznie ze względu na płeć.

Ciekawymi dodatkami do programu są wbudowane niewielkie moduły, które znacząco zwiększają użyteczność aplikacji. Znajdziemy wśród nich między innymi funkcję obliczającą stopień pokrewieństwa dowolnych osób należących do danej rodziny oraz narzędzie, które jest rozbudowanym kalkulatorem dat. Za jego pomocą możliwe jest przeliczanie dat pomiędzy różnymi kalendarzami. Dodatkowo, po wprowadzeniu daty do aplikacji, wyświetlana jest informacja o ważnych wydarzeniach, które miały miejsce tego samego dnia.

Aby ułatwić pracę początkującym użytkownikom, w programie dostępny jest rozbudowany dział pomocy, który, poza szablonową instrukcją, obejmuje także pożyteczne rady i często zadawane przez użytkowników pytania.

Uwaga!
Po rozpakowaniu archiwum program nie wymaga instalacji.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows Me/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.8 (4 głosów)

Strefa Download programu
ScionPCScionPC 8.2
Wersja stabilna
6.34 MB | 2014-06-26

Ilość pobrań: 700 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 3

Komentarze (0)
ScionPC