w
googluj

Visual Family Tree Maker 4.01


Visual Family Tree Maker to program do tworzenia rozbudowanych drzew genealogicznych z uwzględnieniem mnóstwa szczegółowych informacji o każdym z ich członków. Aplikacja oferuje niezliczone pola edycji, w których możliwe jest zapisanie informacji o niemal każdym aspekcie życia prywatnego danej osoby (istotnego z punktu widzenia tworzonego drzewa), np. wyznawanej religii, miejscu i dacie zaręczyn i tym podobnych. Mimo takiego ogromu funkcji, program pozostaje dość prosty w obsłudze, choć niewątpliwie sprawne poruszanie się po rozbudowanym interfejsie może wymagać przyzwyczajenia.

Aby łatwiej poznać wszystkie opcje i możliwości, po zainstalowaniu programu mamy do dyspozycji przykładowy plik z uzupełnionymi drzewami genealogicznymi. Po załadowaniu danych, poruszanie się pomiędzy kolejnymi elementami drzewa dostępne jest w głównym podglądzie, gdzie rysunek może być wyświetlany na kilka sposobów: prócz graficznego również w formie listy. Pola z informacjami o każdej osobie dostępne są podczas przełączania się pomiędzy zakładkami w górnej części – stąd uzyskamy dostęp do wspomnianych wcześniej szczegółowych informacji osobistych, ale także albumu ze zdjęciami, gdzie można umieszczać wiele fotografii, dodatkowo opisując je i dzieląc na albumy.

W programie znajdziemy całkiem sporo opcji, które pozwolą dostosować jego działanie do własnych potrzeb. Do ciekawszych z nich należy zaliczyć edytor kolorystyki wybranych elementów drzewa genealogicznego, który obejmuje kilkadziesiąt różnych części. Samodzielne ich dostosowanie umożliwić może łatwiejsze poruszanie się po poszczególnych gałęziach.

Uwaga!
Po rozpakowaniu pliku archiwum, program nie wymaga instalacji.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 2.8 (5 głosów)

Strefa Download programu
Visual Family Tree MakerVisual Family Tree Maker 4.01
Wersja stabilna
4.5 MB | 2015-09-28

Ilość pobrań: 415 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 4

Komentarze (0)
Visual Family Tree Maker