w
googluj
pl

Drzewo przodków 1.3.5.0


Drzewo przodków to niewielki program do projektowania drzew genealogicznych przedstawiających przodków pewnej osoby. Jest to jedno z najprostszych narzędzi w tej kategorii tematycznej, zarówno jeśli chodzi o łatwość obsługi jak i zakres dostępnych funkcji. Program spełni tylko podstawowe potrzeby związane z tworzeniem drzew genealogicznych, niemniej funkcjonalność powinna być wystarczająca dla większości domowych użytkowników.

Ekran startowy aplikacji daje nam dostęp do dwóch podstawowych opcji - rozpoczęcia nowego projektu lub wczytania danych z dysku. Wśród ustawień tworzonego drzewa genealogicznego znajdziemy możliwość wybrania jednego z predefiniowanych szablonów, zmienienia właściwości czcionki oraz pobrania informacji z plików GEDCOM lub DG. Po wybraniu odpowiedniej opcji oraz wstępnym skonfigurowaniu projektu, użytkownik przystępuje do procesu projektowania. Sprowadza się on do dodania herbu/opisu, a następnie do uzupełnienia danych przodków (imię i nazwisko, data urodzenia, data śmierci, zdjęcie). Każdy wpis można w dowolnym momencie edytować, a przeglądanie zawartości formatki ułatwia funkcja lupy ekranowej. W aplikacji nie zabrakło również funkcji eksportu stworzonych drzew do postaci dokumentów PDF (w tym zabezpieczonych hasłem) lub grafik w formatach BMP/JPEG. Ważną cechą narzędzia jest także pełne wsparcie systemu kodowania znaków Unicode.

Uwaga!
Stworzone za pomocą programu drzewa genealogiczne mogą być publikowane tylko w celach niekomercyjnych (na przykład na prywatnych stronach internetowych). Dodatkowo osoba umieszczająca dokument powinna opatrzyć go informacjami o źródle, w tym odnośnikiem do oficjalnej strony internetowej aplikacji.

Ograniczenia!
Program Drzewo przodków jest dostępny w wersji demonstracyjnej. Główne ograniczenie polegają na możliwości skorzystania tylko z jednego szablonu drzewa. Dodatkowo aplikacja działa przez 30 dni od daty instalacji - po upływie tego okresu należy ją odinstalować lub zakupić licencję na stronie producenta.

Licencja: Demo (testowa z ograniczoną funkcjonalnością)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.9 (7 głosów)

Strefa Download programu
Drzewo przodkówDrzewo przodków 1.3.5.0
Wersja stabilna
11.26 MB | 2016-08-02

Ilość pobrań: 7590 | W tym miesiącu: 27 | W poprzednim miesiącu: 6

Komentarze (1)
Drzewo przodków
avatararrow
~Facet69 | 2015.05.01 21:45
3 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
30-dniowe dziadostwo :((
Drzewo przodków 1.3.4.0