w
googluj

XY Family Tree 10.4.1


XY Family Tree to bardzo rozbudowany, darmowy program do tworzenia drzewa genealogicznego rodziny. Pozwala na edycję bardzo wielu informacji o każdym członku rodziny oraz tworzenie wielu relacji, którym podlegają. Dla ułatwienia rozpoczęcia pracy z narzędziem, do programu dołączane jest przykładowe, uzupełnione drzewo genealogiczne.

Po uruchomieniu programu oczom użytkownika ukazuje się interfejs, który w pierwszej chwili może wydawać się skomplikowany. Jak się okazuje, wszystkie wyświetlane informacje rozłożone są w logiczny sposób i wystarczy kilka chwil, aby do wyglądu programu przywyknąć. Lewy dolny róg okna aplikacji to centrum opcji, dzięki którym możliwa jest edycja i dodawanie kolejnych informacji o danym członku rodziny. Wśród tych danych, poza dość standardową metryką ze zdjęciem, miejsce znalazły również pola, w których możemy zapisać dodatkowe informacje, listę linków czy oznaczyć charakterystyczne danej osobie miejsca na mapie.

Dodawanie kolejnych osób i relacji między nimi, automatycznie tworzy drzewo genealogiczne w programie. Wygodnym narzędziem możemy podglądnąć jego graficzną reprezentację, która wyświetlana może być na dwa sposoby, ze względu na typ informacji, które stanowią dla użytkownika większą wartość. XY Family Tree wyposażony jest w świetny, rozbudowany moduł druku, dzięki czemu stworzone przez nas drzewo przeniesiemy na papier w zadowalającej dla nas formie.

Na uwagę zasługuje bardzo szczegółowa, czytelna, ilustrowana instrukcja, która dystrybuowana jest wraz z programem. Można z niej skorzystać wybierając opcję Local Help z menu Help na pasku narzędzi programu.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.8 (6 głosów)

Strefa Download programu
XY Family TreeXY Family Tree 10.4.1
Wersja stabilna
5.53 MB | 2021-12-26

Ilość pobrań: 742 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 4

Komentarze (0)
XY Family Tree