w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 192
Wszystkich postów: 904407
Wszystkich tematów: 127560

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6609 dni

Windows Drive Hider 2.0


Windows Drive Hider to program służący do ukrywania widoczności dysków twardych oraz innych nośników, wyświetlanych w Eksploratorze Windows. Możliwe jest ukrywanie dysków twardych i SSD, dysków zewnętrznych USB, napędów CD/DVD/Blu-Ray, kluczy USB, czytników kart pamięci itd. Aplikacja pozwala wybrać, czy nośniki będą niewidoczne dla wszystkich kont na naszym komputerze, czy też zostaną ukryte jedynie dla aktualnego użytkownika. Program pokazuje listę dostępnych nośników danych oraz wybrane informacje o nich – ścieżkę, nazwę woluminu, typ (lokalny, sieciowy, przenośny itd.), system plików, uwzględniony jest również status ukrycia. Dyski chowamy i wyświetlamy ponownie w Eksploratorze za pomocą pojedynczego przycisku. Zmiany w widoczności dysków zostają wprowadzone dopiero przy ponownym zalogowaniu się lub restarcie komputera. Warto dodać, iż mimo ukrycia wybranego nośnika, można przejść do niego za pomocą wpisania odpowiedniej ścieżki w pasku adresu Eksploratora Windows, a także uzyskać dostęp do zgromadzonych w nim plików poprzez wiersz poleceń. Tak więc, bardziej zaawansowana informatycznie osoba nadal będzie mogła korzystać z niewidocznego dysku, podczas gdy np. dziecko nie będzie w stanie przejść do ukrytego nośnika danych. Szata graficzna programu jest nowoczesna i przyjemna dla oka. Aplikacja cechuje się całkowitą prostotą obsługi, z korzystaniem z narzędzia poradzi sobie właściwie każdy użytkownik. W razie problemów, można zapoznać się z dość dokładnymi instrukcjami, umieszczonymi w witrynie producenta.

Uwaga!
W pobieranym archiwum znajduje się zarówno instalator aplikacji, jak i wersja portable programu.
Podczas instalacji uruchamiane są także dwa downloadery aplikacji uznawanych za oprogramowanie reklamowe (adware), zmieniające silnik wyszukiwania i stronę główną przeglądarki internetowej wbrew woli użytkownika. Aby uniknąć instalacji zbędnych programów oraz wprowadzenia przez nie niepożądanych zmian, należy kliknąć w przycisk Decline w każdym z okien z propozycją pobrania adware. Oczywiście można także skorzystać z wersji portable.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
Windows Drive HiderWindows Drive Hider 2.0
Wersja stabilna
0.29 MB | 2015-02-18

Ilość pobrań: 416 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 5

Komentarze (0)
Windows Drive Hider