w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 117
Wszystkich postów: 904747
Wszystkich tematów: 127660

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7133 dni

PhotoRenamer 4.1


PhotoRenamer to program służący do szybkiego dodawania dat i czasu do nazw całych zbiorów plików graficznych. Narzędzie stosuje tzw. maski nazw, czyli specyficzne szablony, według których mogą być zmieniane określone ciągi znaków zawarte w nazwach. Aplikacja przejmuje datę i czas zarówno z informacji systemowych o obrazie (utworzenie, modyfikacja itp.), jak i z metadanych EXIF zapisanych w grafice.

Program wyświetla szczegółowe właściwości związane z danym obrazem, wśród nich znajdziemy standardowe informacje o pliku graficznym oraz jego metadane EXIF i IPTC, o ile są one dostępne. Proste okienko podglądu prezentuje aktualnie zaznaczony obraz, dodatkowo istnieje możliwość obracania grafiki.

Aplikacja oferuje dwie domyślne maski nazw (m. in standardy ISO dla dat i czasu), możemy także stworzyć około 40 własnych masek, postępując według reguł podanych na stronie producenta. Dostępny jest szereg filtrów, ułatwiających przeglądanie i wybór plików. Narzędzie wykrywa duplikaty dat i nazw oraz oznacza je za pomocą wybranego koloru oraz dodaje do nich sufiksy. Duplikaty powstają np. w wyniku zbyt szybkiego zapisania obrazów na dysku lub poprzez modyfikację nazw według nieodpowiednio dobranej maski. Możliwe jest zdefiniowanie katalogu docelowego z obrazami oraz folderu w którym umieszczane będą grafiki o zmienionych nazwach ( domyślnie program modyfikuje nazwy plików od razu w folderze wejściowym). Aplikacja może również wpływać na ciągi znaków w rozszerzeniach plików – pozostawić je niezmienione albo przekształcić je na małe bądź wielkie litery (lowercase, uppercase).

Szata graficzna programu została wykonana na przyzwoitym poziomie, dostępnych jest kilka skórek zmieniających wygląd. Interfejs jest dość przejrzysty i łatwo odnaleźć w nim wszystkie potrzebne opcje, zwłaszcza że wyposażono go w popularne rozwiązanie – wstążkę. Z obsługą programu poradzą sobie także mniej zaawansowani użytkownicy, jednak aby tworzyć odpowiednie maski nazw, będą musieli przestudiować instrukcje dostępne na stronie producenta. Aplikacja wyświetla mnóstwo podpowiedzi, znacznie ułatwiających korzystanie z wszystkich opcji. PhotoRenamer pozwala na szybkie dodawanie dat i czasu do nazw całej kolekcji zdjęć i innej grafiki, dzięki czemu można przeprowadzić dokładną segregację obrazów pod względem określonych momentów, w których zostały wykonane, zapisane lub zmodyfikowane itp.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
PhotoRenamerPhotoRenamer 4.1
Wersja stabilna
9.43 MB | 2018-03-12

Ilość pobrań: 226 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
PhotoRenamer