w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 509
Wszystkich postów: 937966
Wszystkich tematów: 138466

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7806 dni

StressMyPC 5.33


StressMyPC to niewielki program pozwalający na testowanie stabilności działania komputera przy maksymalnym obciążeniu procesora, karty graficznej i dysku twardego. Dzięki testom możemy również sprawdzić jak szybko rozładuje się bateria w laptopie czy netbooku, wobec ekstremalnego wykorzystania wspomnianych komponentów PC, chociaż program nie wyświetla żadnych informacji o jej stanie.

Funkcje programu:

• StressMyPC – rozpoczyna i zatrzymuje proces testów,
• Paint-Stress – test obciążający kartę graficzną,
• Aggressiv CPU-Stress – maksymalne obciążanie procesora,
• HD-Stress – obciążanie dysku twardego,
• Task-Manager – uruchamia Menadżer zadań Windows, w którym możemy podglądać aktualne użycie procesora, pamięci, dysku twardego, czy innych zasobów,
• LNG – wybór języka programu.

Obsługa aplikacji jest banalnie prosta, podobnie jak jej interfejs. Wystarczy włączyć przyciskami w górnym menu odpowiednie ustawienia testu i rozpocząć stresowanie wybranych podzespołów poprzez przycisk StressMyPC. W głównym obszarze okna programu wyświetlane są informacje, które z testów są aktualnie włączone, jednak gdy uruchomimy test graficzny, zastąpi je prosta animacja obciążająca GPU. W dolnym pasku aplikacja udostępnia nieco danych o aktualnej wydajności karty graficznej i procesora w odniesieniu co do jednej sekundy.

StressMyPC niewątpliwie nie należy do najlepszych programów testujących komponenty komputera pod obciążeniem, brak w nim kilku istotnych funkcji, zwłaszcza dotyczących pamięci RAM, czy informujących szczegółowo o stopniu użycia podzespołów. Mimo wszystko, aplikacja może przyczynić się do podstawowej oceny stabilności działania PC, w dodatku z jej obsługą poradzi sobie każdy użytkownik, posiadający minimalną wiedzę informatyczną.

Uwaga!
Aplikacja nie wymaga instalacji, wystarczy rozpakować archiwum i uruchomić plik wykonywalny.
StressMyPC działa również z pendrive'a.
Program, używany na podkręconych i niestabilnie działających systemach, może spowodować wyłączenie komputera i inne niepożądane skutki.
Specjalną wersję StressMyPC dla Windows 98 można pobrać ze strony producenta.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (11 głosów)

Strefa Download programu
StressMyPCStressMyPC 5.33
Wersja stabilna
0.08 MB | 2024-04-05

Ilość pobrań: 15957 | W tym miesiącu: 26 | W poprzednim miesiącu: 96

Komentarze (0)
StressMyPC