w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 182
Wszystkich postów: 904443
Wszystkich tematów: 127563

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6655 dni

WhoCrashed Free Home Edition 6.01


WhoCrashed Free Home Edition to narzędzie służące do analizy błędów sterowników systemu Windows, przeznaczone dla bardziej zaawansowanych użytkowników. Jeśli nasz komputer wyświetlił słynny niebieski ekran śmierci, samoczynnie się restartował lub wyłączył, program WhoCrashed pomoże nam dotrzeć do samego źródła problemu i odnaleźć rozwiązanie (lub przynajmniej określić jednoznacznie, czy błąd leży po stronie sterowników, czy szwankującego sprzętu).

Działanie programu polega na analizie plików zrzutów pamięci błędów systemu, tworzonych podczas spowodowanego nieoczekiwanym błędem zamknięcia systemu. Chcąc zatem skorzystać z pomocy WhoCrashed musimy się najpierw upewnić, czy nasz system jest skonfigurowany do zapisywania tego typu raportów. Do odpowiedniej zakładki w opcjach Windowsa można dotrzeć bezpośrednio z poziomu aplikacji. Ciekawą, choć nieco ekstremalną opcją programu jest sztuczne wywołanie krytycznego błędu systemu, pozwalające na sprawdzenie poprawności konfiguracji plików zrzutów błędów systemu. Przed rozpoczęciem tego testu należy zamknąć wszystkie aktywne programy i zapisać bieżącą pracę.

Jeśli wszystko jest skonfigurowane poprawnie, pracę programu rozpoczynamy zielonym przyciskiem „Analyze”. Wybrany plik zrzutu pamięci błędów systemu zostanie błyskawicznie przeanalizowany, po czym aplikacja wygeneruje raport, napisany w zrozumiały, czytelny sposób. Jeśli z jego pomocą dalej nie jesteśmy w stanie samodzielnie poradzić sobie z problemem, dobrym pomysłem będzie eksport raportu do pliku i konsultacja ze specjalistą.
Licencja: Freeware (darmowa tylko do użytku domowego)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.6 (7 głosów)

Strefa Download programu
WhoCrashedWhoCrashed Free Home Edition 6.01
Wersja stabilna
8.82 MB | 2018-03-03

Ilość pobrań: 1163 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 4

Komentarze (0)
WhoCrashed