w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 172
Wszystkich postów: 904739
Wszystkich tematów: 127660

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7131 dni

BlackHole Benchmark 4.2


BlackHole Benchmark to aplikacja testująca wydajność procesora. Program wykonuje trzy rodzaje testów - korzysta z wielu lub czterech wątków CPU, a także z pojedynczego z nich i obciąża je przy tym maksymalnie. Po ukończeniu testów generowane są wyniki, które można publikować oraz porównywać z rezultatami innych użytkowników. Benchmark przeprowadza kalkulacje na liczbach całkowitych i zmiennoprzecinkowych.

Rodzaje testów i ich cele:

• test wielowątkowości – sprawdza wydajność korzystania z więcej jak jednego wątku w stosunku do opóźnień w działaniu systemu i programów, im wyższy wynik takiego testu, tym bardziej pewne jest, że procesor uzyskuje optymalną prędkość przy korzystaniu z wielowątkowości podczas działania systemu i różnych aplikacji, wysokie wartości z reguły oznaczają, że możliwe jest np. szybsze renderowanie grafiki itp.,
• test czterech wątków – dotyczy głównie gier komputerowych, nowsze produkcje bardzo często wykorzystują właśnie taką liczbę wątków CPU,
• test pojedynczego wątku – pokazuje wydajność, z jaką procesor wykonuje operację wykorzystującą osobny wątek.

Pierwszy z testów ma najwyższe znaczenie w ogólnym wyniku benchmarku, według twórców programu jest najbardziej przyszłościowy i uwzględnia wzrost wydajności związany z technologią multithreading oraz z aplikacjami wykorzystującymi coraz więcej wątków CPU.

Program używa wszystkich dostępnych instrukcji odnoszących się do architektury 32 bitowej i systemów działających pod nią. Niestety instrukcje związane z 64 bitową architekturą są niedostępne. Twórcy aplikacji czekają z ich aktywacją do upowszechnienia się instrukcji AVX2 w 64 bitach, na razie instrukcje w tej architekturze są wspierane głównie przez procesory Haswell. Póki co, producent benchmarku stwierdza, że 32 bity oferują najbardziej trafne pomiary wydajności pracy procesora.

Interfejs graficzny benchmarku jest nowoczesny i przyjemny dla oka. Z obsługą aplikacji poradzi sobie właściwie każdy użytkownik. Warto dodać, że testy są przeprowadzane po kolei, zaczynając od testu czterech wątków, a przejście do każdego z nich wymaga potwierdzenia użytkownika. Podczas przeprowadzania testów program pozostaje w zawieszeniu i nie odpowiada, należy cierpliwie czekać na zakończenie benchmarku.

Uwaga!
Program nie wymaga instalacji, wystarczy rozpakować pobrane archiwum i uruchomić plik wykonywalny.
W bardzo niewielu przypadkach może dojść do błędu, polegającego na tym, że podczas testu czterowątkowego zostaną w rzeczywistości wykorzystane jedynie dwa wątki procesora.
Wydajność pamięci RAM oraz jej opóźnienia mogą mieć niewielki wpływ na końcowy wynik testów.

Ograniczenia!
Benchmark obsługuje maksymalnie 34 wątki.

Wymagania!
Zainstalowane biblioteki .Net Framework w wersji 2.1 lub wyższej.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
BlackHole BenchmarkBlackHole Benchmark 4.2
Wersja stabilna
1.52 MB | 2013-09-14

Ilość pobrań: 246 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
BlackHole Benchmark