w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 738
Wszystkich postów: 946082
Wszystkich tematów: 141132

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7834 dni

USB Flash Benchmark 1.0.0


Pamięci USB to obecnie jeden z najpopularniejszych nośników danych. Ich niewielkie rozmiary umożliwiają swobodne przenoszenie ich, a uniwersalność portu USB powoduje, że podłączyć je można do wielu różnorakich urządzeń. Wraz ze wzrostem popularności pendrive’ów postępuje także ich miniaturyzacja oraz wzrost wydajności.

USB Flash Benchmark to przenośny i prosty program, umożliwiający mierzenie wydajności naszych pamięci USB za pomocą specjalnie zaprojektowanego testu, wyciskającego z nich przysłowiowe siódme poty. Po wyborze urządzenia, które chcemy przetestować, aplikacja tworzy trzy pliki tymczasowe (ważące 100, 10 i 1 MB), a następnie przy ich pomocy mierzy szybkość odczytu i zapisu odpowiednio dużych, małych i bardzo małych plików przez nasz pendrive. Wydajność urządzenia wyświetlana jest zarówno w logach programu, jak i graficznie, na wykresie. Po zakończeniu poszczególnych etapów testu, pliki tymczasowe są kasowane.

Bardzo ciekawą funkcjonalnością narzędzia USB Flash Benchmark jest integracja ze stroną producenta, na której możemy udostępnić wynik zakończonego testu lub sprawdzić wyniki innych urządzeń (np. przed ich zakupem). Strona wyposażona jest w wyszukiwarkę poszczególnych modeli i listę ostatnio testowanych urządzeń; publikowane są tam również dwa TOP 10 najszybszych pendrive’ów - pod względem szybkości odczytu i zapisu danych.

Co więcej, przy pomocy programu szybko poznamy także dokładne dane posiadanej pamięci USB: jej producenta, numer seryjny, model, dokładną pojemność, a także wartości VID oraz PID.

Program USB Flash Benchmark to znakomite narzędzie, którego możliwości docenią zarówno entuzjaści sprzętu i diagności, jak i świadomi użytkownicy, poszukujący możliwie najsprawniejszego pendrive’a dostępnego na rynku.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.2 (6 głosów)

Strefa Download programu
USB Flash BenchmarkUSB Flash Benchmark 1.0.0
Wersja stabilna
0.03 MB | 2014-01-02

Ilość pobrań: 2594 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 3

Komentarze (0)
USB Flash Benchmark