w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 160
Wszystkich postów: 904445
Wszystkich tematów: 127563

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6656 dni
pl

Top Process Monitor 7.2


Top Process Monitor to niewielki gadżet, przeznaczony do umieszczenia na pulpicie systemu Windows. Program umożliwia śledzenie w czasie rzeczywistym programów, które wykorzystują najwięcej mocy obliczeniowej procesora oraz zajmują najwięcej pamięci i innych zasobów komputera.

Interfejs programu to niewielka ramka, którą możemy dowolnie przesuwać po pulpicie oraz dostosowywać wizualnie do naszych potrzeb (np. nadając jej przezroczystość). Znajduje się w niej lista uruchomionych aplikacji, posortowana malejąco według wykorzystywanych zasobów.

Gadżet Top Process Monitor oferuje możliwość śledzenia łącznie 4 różnych zasobów:
• mocy obliczeniowej procesora,
• zajętej pamięci operacyjnej oraz pamięci wirtualnej,
• wykorzystania Pliku Strony,
• wydajności I/O (zapisu i odczytu): oddzielnie bądź razem, a także wartości całkowitych.

Prezentowana jest również całkowita ilość uruchomionych procesów i wątków, a także ostrzeżenia, jeśli wykorzystanie zasobów przekroczy określone przez nas wartości krytyczne. Przeniesienie kursora nad którykolwiek z procesów powoduje wyświetlenie małego okienka z podstawowymi informacjami na jego temat.

Ciekawą funkcją aplikacji jest możliwość uruchomienia jednego z trzech narzędzi zewnętrznych (Menedżera Zadań, Monitora Zasobów lub Monitora Wydajności) po dwukrotnym kliknięciu w ramkę programu. Umożliwia to diagnozowanie i rozwiązywanie problemów ze zbyt zasobożernymi programami praktycznie na bieżąco.

Wygląd interfejsu programu możemy dowolnie dostosowywać do naszych potrzeb, zmieniając jego kolory i stopień przezroczystości, co pozwoli nam lepiej skomponować go z resztą pulpitu.

Uwaga!
Podczas instalacji, w naszej przeglądarce domyślnie ustawiana jest nowa strona startowa. Jeśli nie życzymy sobie tego typu zmian, należy odznaczyć odpowiednią opcję.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
Top Process MonitorTop Process Monitor 7.2
Wersja stabilna
0.11 MB | 2015-12-27

Ilość pobrań: 370 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Top Process Monitor