w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 732
Wszystkich postów: 939818
Wszystkich tematów: 139190

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7816 dni

Microsoft Keyboard Layout Creator 1.4.6000.2


Microsoft Keyboard Layout Creator to niewielkie narzędzie użytkowe przeznaczone dla posiadaczy systemu dla Windows. Aplikacja, jak sama nazwa wskazuje, rozszerza funkcjonalność systemu operacyjnego o możliwość definiowania i modyfikowania układów klawiatury. Po zakończeniu edycji, wyniki naszej pracy możemy wydrukować, zapisać w postaci pliku bądź w prosty sposób zaaplikować do działania.

Program mimo niezbyt imponującego wyglądu, posiada całkiem zaawansowaną funkcjonalność. Aplikacja daje nam możliwość tworzenia nowych layoutów na podstawie: szkiców, układów klawiatury dołączonych do systemu operacyjnego bądź też istniejących projektów w formacie KLC.

Edycja układu nie jest skomplikowana - w głównym oknie widoczny jest schematyczny podgląd klawiatury z kolorowa legendą. Aby zmodyfikować działanie layoutu, wystarczy przypisać akcje i właściwości do przycisków - odpowiednie opcje znajdziemy w menu kontekstowym. Wybrane klawisze można całkowicie wykluczyć z użycia. Dla wygody konfiguracji możemy także zmienić inne preferencje dotyczące wyglądu i zachowania aplikacji (wybierzemy na przykład jeden z trzech trybów widoku).

W menu "Project" znajduje się szereg przydatnych opcji. W łatwy sposób możemy wstępnie zweryfikować układ (sprawdzenie pod kątem błędów i konfliktów) oraz przetestować jego działanie w dołączonym edytorze tekstowym. Przed ostatecznym zapisaniem paczki instalacyjnej i pliku DLL (funkcja "Build DLL and Setup Package"), należy opatrzyć layout odpowiednimi informacjami (nazwa, opis, producent, prawa autorskie, język, dodatkowe cechy klawiszy).

Microsoft Keyboard Layout Creator jest dostępny bezpłatnie na zasadach licencji freeware. Przed rozpoczęciem pracy z aplikacją warto zapoznać się z plikiem pomocy, który został dołączony do paczki instalacyjnej. Wyjaśnia on w przystępny sposób tajniki obsługi programu.

Wymagania!
Program do poprawnego funkcjonowania wymaga pakietu .NET Framework w wersji 2.0 lub wyższej.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
Microsoft Keyboard Layout CreatorMicrosoft Keyboard Layout Creator 1.4.6000.2
Wersja stabilna
10.11 MB | 2012-10-31

Ilość pobrań: 473 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
Microsoft Keyboard Layout Creator