w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 764
Wszystkich postów: 939816
Wszystkich tematów: 139190

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7816 dni

Carroll 1.31


Carroll to niewielki program dla użytkowników systemu Windows, pozwalające na zarządzanie rozdzielczością ekranu. Aplikacja będzie szczególnie przydatna na stanowiskach komputerowych obsługiwanych przez kilka osób. Za pomocą aplikacji ustawimy inną rozdzielczość dla każdego konta użytkownika - operacja tego typu jest niedostępna w standardowym Panelu Sterowania systemów Microsoftu.

Obsługa aplikacji jest bardzo prosta i nie sprawi problemów mniej doświadczonym użytkownikom. Zaraz po uruchomieniu, w głównym oknie znajdziemy listę wszystkich rozdzielczości dostępnych dla naszego wyświetlacza. Dla ułatwienia, zostały one podzielone na kategorie (wysokie/średnie/niskie rozdzielczości) oraz opisane dodatkowymi atrybutami (głębia kolorów, częstotliwość odświeżania obrazu). Dane te pozwalają na wybranie parametrów, które będą optymalne dla używanego monitora i preferencji użytkownika. Aby zastosować zmiany, wystarczy zaznaczyć jedną z pozycji listy, a następnie zatwierdzić wybór, poprzez naciśnięcie na przycisk "Change screen resolution and restore with every logon for current user". Od tego momentu, podczas logowania na dane konto, wybrane ustawienia zostaną wprowadzone automatycznie (główne okno aplikacji będzie ukryte). Operację powtarzamy dla wszystkich użytkowników, dla których mają być ustawione inne rozdzielczości ekranu. W razie potrzeby, możemy także jednorazowo ustawić wybrane parametry obrazu - w tym przypadku naciskamy na "Change screen resolution only".

Narzędzie jest dostępne bezpłatnie na zasadach licencji freeware. Aplikacja może być używana do dowolnych zastosowań - zarówno niekomercyjnych jak i komercyjnych. Warto zaznaczyć, że wprowadzane przez program zmiany można bardzo prosto wycofać - wystarczy odinstalować narzędzie bądź zmienić ustawienia na domyślne.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.2 (6 głosów)

Strefa Download programu
CarrollCarroll 1.31
Wersja stabilna
0.72 MB | 2024-02-12

Ilość pobrań: 738 | W tym miesiącu: 29 | W poprzednim miesiącu: 10

Komentarze (0)
Carroll