w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 305
Wszystkich postów: 904363
Wszystkich tematów: 127546

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6559 dni

BrazosTweaker 1.0.7


BrazosTweaker to niewielkie narzędzie do optymalizacji działania procesorów z serii AMD Brazos (Zacate E-350, E-450/Ontario C-50, C-60). Za pomocą aplikacji dostosujemy podstawowe ustawienia urządzenia i tym samym sprawimy, że będzie funkcjonowało ciszej i stabilniej (mniejszy pobór mocy, niższa temperatura podzespołu).

Podstawowym zadaniem programu jest zarządzenie stanami CPU i NB. Lista w zależności od używanego urządzenia zawiera dwie lub trzy pozycje, nazwane odpowiednio P0, P1, P2. Uszeregowane są one według szybkości działania oraz odpowiednio mniejszego poboru mocy. Co niezwykle istotne, dla każdego trybu możemy zmienić mnożnik i napięcie. Modyfikacje zatwierdzamy przyciskiem Apply - zostaną wprowadzone po ponownym uruchomieniu komputera. Przetestowanie działania procesora jest możliwe za pośrednictwem dedykowanych narzędzi, takich jak Orthos Prime.

BrazosTweaker może również służyć do monitorowania podstawowych parametrów procesora. Na paskach zobaczymy informacje o aktualnym obciążeniu rdzeni, prędkości wiatraka oraz temperaturze, natomiast ostatnia karta w głównym oknie oferuje narzędzia do debugowania i pobierania danych o rejestrach wewnętrznych.

BrazosTweaker jest rozwijany na zasadach licencji GNU GPL. Projekt posiada otwarty kod źródłowy i krótką dokumentację.

Uwaga!
Narzędzie z racji swojego przeznaczenia nie jest przeznaczone dla początkujących użytkowników komputera. Nieprawidłowa konfiguracja aplikacji może spowodować przeciążenie procesora.

Wymagania!
Program do poprawnego funkcjonowania wymaga pakietu .NET Framework w wersji 4 lub wyższej.

Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.3 (3 głosów)

Strefa Download programu
BrazosTweakerBrazosTweaker 1.0.7
Wersja stabilna 32-bitowa
0.68 MB | 2012-07-21
BrazosTweaker 1.0.7
Wersja stabilna 64-bitowa
0.64 MB | 2012-07-17

Ilość pobrań: 2865 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
BrazosTweaker