w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 201
Wszystkich postów: 904365
Wszystkich tematów: 127546

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6561 dni

eBoostr 4.5 Build 596


eBoostr to narzędzie do optymalizacji działania komputera. Program zajmuje się dosyć krytycznym fragmentem systemu operacyjnego - wymianą danych. Jest to niejednokrotnie wąskie gardło w funkcjonowaniu aplikacji, bibliotek i modułów wbudowanych w Windows.

Narzędzie działa dosyć podobnie do technologii ReadyBoost i SuperFetch. Dzięki eBoostr zyskujemy przede wszystkim na czasie uruchamiania oprogramowania - zysk może wynosić nawet kilkaset procent. Oczywiście rezultaty będą zależeć od zainstalowanych urządzeń (pamięci operacyjnej, pamięci typu Flash). Konfiguracja jest dosyć prosta i przebiega w formie kreatora. Na początku narzędzie mierzy wydajność podłączonych do komputera urządzeń, w celu znalezienia najbardziej odpowiedniego sprzętu. Po testach zostanie wyświetlone podsumowanie z podstawowymi informacjami (prędkość odczytu, seek time). Ostateczny wybór należy jednak do użytkownika. Po zakończeniu, następuje proces budowania cache.

W głównym oknie są wyświetlane statystyki dotyczące statusu działania programu. Narzędzie posiada także prosty benchmark porównujący prędkość standardowych rozwiązań systemu Windows z wynikami po optymalizacji. Test można także przeprowadzić dla wybranej aplikacji - w tym celu należy uruchomić pozycję eBoostr Speed Check, na przykład z poziomu Menu Start.

Pozostałe funkcje:
- możliwość wykluczania wybranych katalogów oraz rozszerzeń,
- zarządzanie priorytetami aplikacji,
- opcjonalne szyfrowanie zawartości cache,
- minimalizacja do zasobnika systemowego,
- tryb oszczędzania energii, przydatny dla użytkowników laptopów (zwiększa żywotność baterii),
- możliwość używania pamięci niewidocznej z poziomu systemu Windows 7 (edycja 32-bitowa),
- podgląd listy plików znajdujących się w cache.

Do paczki instalacyjnej dołączony jest przystępnie napisany plik pomocy.

Ograniczenia!
Program jest dostępny w wersji testowej typu trial. Posiada ona dosyć nietypowe ograniczenie czasowe. Aplikacja działa bowiem w pełni funkcjonalnie przez 2 godziny od każdego startu systemu. Po rejestracji okres testowy wynosi natomiast 15 dni. Zniesienie tych niedogodności jest możliwe poprzez zakup pełnej wersji. Producent przygotował kilka wydań, różniących się ceną i ilością dostępnych możliwości.

Licencja: Trial (testowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.8 (6 głosów)

Strefa Download programu
eBoostreBoostr 4.5 Build 596
Wersja stabilna
3.47 MB | 2016-02-18

Ilość pobrań: 926 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (1)
eBoostr
avatararrow
~Fililip | 2013.01.02 20:26
-3 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Kupiłem sobie tanią karte microSD 4GB.goodram za pare zł.włożyłem do modemu 3G i śmiga jako cache eBoostr w starym lapku w którym na RAM wydał bym tyle co on jest sam wart[stare ramy są droższe od nowych].Obecnie mam 512MB.ram i 1GBcache,podobno efekty widać gdy program zapełni cache w całości.
eBoostr 4.5 Build 575