w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 505
Wszystkich postów: 947080
Wszystkich tematów: 141648

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7839 dni

Granola 5.0.11


Granola – darmowy program pozwalający oszczędzać energię elektryczną, jaką zużywa komputer. To darmowe narzędzie zostało stworzone głównie z myślą o wydłużeniu żywotności baterii w laptopie oraz ochronie środowiska.

Twórcy programu zadbali o to, by użytkownicy komputerów chętnie korzystali z Granoli. Wiele podobnych programów swoim działaniem powodowało spadek wydajności sprzętu, co zniechęcało użytkowników do korzystania z tych aplikacji. Z Granolą jest inaczej - wysoka efektywność działania nie przekłada się na spadek wydajności komputera. Innymi słowy, dzięki Granoli nasz sprzęt jest bardziej energooszczędny, ale nie zwalnia.

Program w czytelny sposób informuje nas o tym, ile dzięki tej aplikacji zaoszczędziliśmy energii elektrycznej i pieniędzy. Ponadto, podana jest oszczędność emisji dwutlenku węgla oraz procentowa wartość energii zaoszczędzonej przez komputer. Każda z tych wartości opatrzona jest opisem, który pozwala sobie w pewnym stopniu uzmysłowić, ile tak naprawdę zaoszczędziliśmy. Niestety, to wszystko tylko w języku angielskim. Brak języka polskiego nie zmienia jednak faktu, że program działa efektywnie i pozwala rzeczywiście oszczędzać energię.

W zależności od ustawień, aplikacja wyświetla prognozowane oszczędności energii w ciągu roku lub pokazuje, ile zaoszczędziliśmy do tej pory. Ponadto, mamy możliwość wyboru, w jakiej walucie wyświetlana jest zaoszczędzona kwota. Ustalamy także koszt energii, na podstawie której program będzie obliczał oszczędzone pieniądze.

Do wyboru są trzy tryby działania aplikacji. Domyślnie Granola pilnuje, by komputer zużywał tylko tyle energii, ile potrzebuje. Można jednak zmienić to ustawienie na wysoką oszczędność energii (następuje wtedy znaczny spadek wydajności) lub całkowicie wyłączyć zarządzanie energią przez program.

Granola wymaga minimalnej ilości zasobów systemowych. Dzięki temu program może stale pracować w tle bez wpływu na ogólną wydajność komputera.

Uwaga!
Program nie jest już dłużej rozijany.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.3 (3 głosów)

Strefa Download programu
GranolaGranola 5.0.11
Wersja stabilna
9.34 MB | 2011-09-11

Ilość pobrań: 967 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (2)
Granola
avatararrow
~Art | 2016.01.24 13:40
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Sprawdziłem za pomocą miernika program totalna lipa zużycie nie zmniejszyło się nawet o 1 wat
Granola 5.0.11
avatararrow
~Req | 2011.09.11 11:57
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Dla środowiska to nie bardzo chce mi się instalować, ale dla wydłużenia czasu pracy baterii w laptopie tak. Napiszcie czy to choć trochę działa?