w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 201
Wszystkich postów: 904399
Wszystkich tematów: 127555

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6601 dni
pl

VideoLAN Movie Creator 0.2.0 Alpha


VideoLAN Movie Creator to program pozwalający na tworzenie i edycję sekwencji wideo, który bazuje na VLC media Playerze, znanym i popularnym odtwarzaczu filmów tego samego producenta. Oferuje ciekawe opcje, które prawdopodobnie ciągle będą rozwijane, ponieważ program bazuje na otwartej licencji oraz najnowsza rewizja nie jest jeszcze edycją stabilną.

Rozpoczęcie pracy z programem poprzedzone jest wygodnym kreatorem nowego projektu, który domyślnie uruchamia się za każdym razem, gdy włączymy program. Składa się on z kilku etapów, w których, prócz nadania projektowi nazwy i dodatkowego opisu, użytkownik ma możliwość zdecydować jakiej rozdzielczości będzie plik wynikowy oraz ile będzie miał klatek na sekundę. Po przejściu tych kroków, naszym oczom ukazuje się interfejs podobny do innych aplikacji tego typu. Podzielony jest na wygodne części, które prezentują oś czasu, podgląd klatki oraz dodatkowe opcje. Samo tworzenie materiału wideo sprowadza się do zaimportowania odpowiednich plików poprzez wbudowane narzędzie, a następnie odpowiedniego ustalenia ich kolejności w filmie.

Do zalet programu należy obsługa kilkunastu skrótów klawiaturowych, które można edytować w ustawieniach. Znacznie przyśpiesza to pracę z materiałem, ograniczając ilość kliknięć myszą, która byłaby potrzebna do wywołania danej funkcji. Dodatkowo VideoLAN Movie Creator zintegrowany został z uploaderem kanału YouTube, dzięki czemu, po wprowadzeniu danych użytkownika w ustawieniach tego modułu, mamy możliwość bezpośredniego zapisu filmu w formacie odpowiednim dla tego serwisu i wysłanie go na serwery kanału.

Uwaga!
Oprogramowanie w wersji alpha to jedno z pierwszych wydań aplikacji, będącej ciągle w fazie testów. Z tego powodu podczas działania programu mogą pojawiać się błędy.

Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.8 (4 głosów)

Strefa Download programu
VideoLAN Movie CreatorVideoLAN Movie Creator 0.2.0 Alpha
Wersja rozwojowa
23.28 MB | 2014-03-01

Ilość pobrań: 810 | W tym miesiącu: 8 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (1)
VideoLAN Movie Creator
avatararrow
~Maciejka | 2017.03.26 12:54
2 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Korzystam z tego programu bardzo dlugo.Jest bardzo latwy w obsludze, nie mam z nim zadnych klopotow i nie chce zadnego innego zmodernizowanego programu.
Pozdrawiam wszystkich
Maciejka
VideoLAN Movie Creator 0.2.0 Alpha