w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 462
Wszystkich postów: 946109
Wszystkich tematów: 141141

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7834 dni

dnGrep 4.2.46.0


dnGrep to wyszukiwarka plików, która obsługuje wiele rodzajów zapytań oraz wyświetla wyniki w przystępnej dla użytkownika formie. Pozwala przeszukiwać nie tylko nazwy plików, ale również ich treść, wliczając w to pliki PDF czy dokumenty Worda. Program daje użytkownikowi możliwość wykorzystania wyrażeń regularnych, jak również dodatkowych parametrów wyszukiwania, do których należy między innymi czułość na wielkie i małe litery oraz możliwość znalezienia tylko takich dokumentów, w których znajduje się całe wpisane wyrażenie.

Program jest przy tym bardzo prosty w obsłudze i w porównaniu z rozwiązaniem systemowym, działa bardzo szybko. Pierwsze wyniki pojawiają się już po kilku sekundach i są na bieżąco wyświetlane w okienku wyszukanych dokumentów. Kliknięcie na dowolny wyszukany plik skutkuje otwarciem dodatkowego okienka aplikacji, w której mamy szansę podglądnąć treść pliku z wyszczególnieniem fragmentu, w którym znalezione zostało wyszukiwane przez nas wyrażenie. Prócz opcji samego znalezienia danego słowa czy zdania, program pozwala również na automatyczną jego zamianę na nowy wprowadzony tekst. To bardzo wygodne rozwiązanie w wielu dziedzinach życia, na przykład w korespondencji seryjnej, kiedy chcemy zmienić kluczowe słowa listu wysyłanego do kilku osób.

Wygodnym rozwiązaniem zastosowanym przez producentów jest również automatyczna instalacja odpowiedniego rozszerzenia systemu, dzięki czemu skrót do programu znajdziemy także w menu kontekstowym dowolnego pliku. Pozwoli to automatycznie pobrać ścieżkę dostępu do tego dokumentu, by jeszcze łatwiej przystąpić do przeszukiwania jego treści i ewentualnej podmiany słów.
Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (4 głosów)

Strefa Download programu
dnGrepdnGrep 4.2.46.0
Wersja stabilna 32-bitowa
66.7 MB | 2024-07-10
dnGrep 4.2.46.0
Wersja stabilna 64-bitowa
72.2 MB | 2024-07-10

Ilość pobrań: 356 | W tym miesiącu: 5 | W poprzednim miesiącu: 4

Komentarze (0)
dnGrep