w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 482
Wszystkich postów: 944651
Wszystkich tematów: 141750

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7842 dni

DAYU Disk Master Free 4.6.0


DAYU Disk Master Free to darmowa wersja programu do zarządzania dyskami twardymi, który umożliwia przede wszystkim tworzenie wirtualnych partycji, sprawdzanie stanu technicznego dysków oraz zarządzanie backupem. Obsługiwane są partycje MBR oraz GTP, a także dyski wirtualne. Aplikacja jest prosta w obsłudze, dzięki czytelnemu interfejsowi. Warto zauważyć, iż domyślnie oferuje on stosunkowo dużą czcionkę, której jednak nie można zmienić w ustawieniach.

Aby skorzystać z programu wystarczy go uruchomić i wybrać odpowiednią zakładkę, odpowiadającą akcji, którą chcemy wykonać. Kreator każdej z funkcji jest wystarczająco dobrze opisany, aby się w nim nie pogubić i sprawnie go wykorzystać. Z pewnością najczęściej wykorzystywaną funkcją aplikacji będzie tworzenie kopii zapasowych, a następnie przywracanie systemu do tych wcześniej utworzonych. Moduł ten jest prosty w obsłudze i pozwala na skopiowanie zawartości zarówno całej partycji lub jedynie wybranego folderu. Mamy przy tym do wyboru wiele ustawień, w tym poziomy kompresji czy nawet możliwość stworzenia hasła dostępu. Analogicznie obsługiwane jest przywracanie stanu komputera do tego, który został zapisany w kopii zapasowej.

Do dodatkowych funkcji programu zaliczyć należy między innymi opcję klonowania partycji, jak również opcję tworzenia wirtualnych napędów z pamięci operacyjnej (charakteryzują się o kilka rzędów wyższą szybkością pracy od prędkości klasycznych dysków, nawet SSD). Warto dodać, iż nawet po zamknięciu program pozostaje aktywny w tle. Mamy do niego dostęp z poziomu ikonki na pasku zadań systemu (jej kontekstowe menu stanowi skrót do kilku najważniejszych opcji aplikacji).
Licencja: Freeware (darmowa tylko do użytku domowego)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
DAYU Disk Master FreeDAYU Disk Master Free 4.6.0
Wersja stabilna
15 MB | 2019-01-07

Ilość pobrań: 226 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
DAYU Disk Master Free