w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 480
Wszystkich postów: 944631
Wszystkich tematów: 141746

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7842 dni

Folder Size 5.4.0.1


Folder Size to program do wyświetlania folderów, które zajmują najwięcej miejsca na dyskach. Analizie mogą być poddane zarówno całe partycje, jak i konkretne podkatalogi, by wyłonić z nich listę folderów, w których znajduje się najwięcej danych (pod kątem zajmowanego miejsca). Informacje prezentowane są zarówno w formie tabelarycznej, jak i na wykresie (domyślnie kołowym, dostępny jest także słupkowy). Wykorzystanie programu zdecydowanie ułatwi nam usunięcie z komputera tych folderów, które zajmują najwięcej miejsca, blokując użytkownikowi możliwość zapisu dodatkowych plików na dysku.

Wykorzystanie programu jest bardzo proste i sprowadza się do wybrania w pierwszej kolejności interesującego nas folderu, do czego wykorzystywany jest eksplorator w lewej części okna obszaru roboczego. Na początek warto wybrać całą partycję dysku, by przekonać się, w jaki sposób program analizuje dane (po wybraniu dysku lub katalogu naciskamy symbol zielonej strzałki na górnym pasku). Trwa to tylko kilka, do kilkudziesięciu sekund, więc oczekiwanie nie powinno być dla nikogo problemem. Zgromadzone dane prezentowane są w największej części programu, gdzie domyślnie posortowane są od razu w kolejności od „największego” na dysku folderu. Po kliknięciu na nim, możemy oczywiście eksplorować jego zawartość lub usuwać wybrane pliki. Dostaniemy się też stąd bezpośrednio do lokalizacji wybranego katalogu, ale wyświetlanej w klasycznym, systemowym eksploratorze.

Warto dodać, iż w programie zamieszczono przydatną opcję zmiany wielkości stosowanych jednostek. Wygodnie prezentuje się tryb automatyczny, który samodzielnie decyduje, czy w danej chwili rozsądniej będzie informować użytkownika na przykład o Gigabajtach, a nie Kilobajtach zużywanej pamięci przez pliki.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (4 głosów)

Strefa Download programu
Folder SizeFolder Size 5.4.0.1
Wersja stabilna
4.81 MB | 2024-05-15

Ilość pobrań: 633 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
Folder Size