w
googluj

LUCiD 1.0.5


LUCiD – edytor graficzny, w którym postawiono na nowoczesność interfejsu i prostotę jego obsługi. Znajdziemy tu wiele przydatnych narzędzi pozwalających ulepszyć różnego rodzaju fotografie. „Ulepszyć” to słowo klucz, ponieważ w programie nie znalazły miejsca ustawienia umożliwiające na przykład drastyczną zmianę kolorów, regulowanie kontrastu w pełnym zakresie czy przerabianie zdjęć poprzez nakładanie filtrów. Tutaj wszystkie narzędzia i suwaki mają „delikatny” wpływ na całą fotografię, aby poprzez brak umiejętności nie przesadzić z którymś z parametrów.

W praktyce, dzięki temu nawet mniej doświadczone osoby mogą sprawnie korzystać z aplikacji bez obaw, że edytowana fotografia stanie się surrealistyczna. Nakierowanie programu na osoby początkujące potęguje również fakt, iż dostępne są tutaj podstawowe zestawy korekt, które kryją się pod typami zdjęć, jakie edytujemy. I tak na przykład, gdy chcemy ulepszyć zdjęcie krajobrazu, wystarczy wybrać przycisk „Landscapes”, a odpowiednie, typowe ustawienia zostaną automatycznie zastosowane. Podobnie w przypadku, gdy chcemy na przykład ulepszyć wygląd twarzy portretowanej osoby albo zwiększyć poziom detali na szczegółowym zdjęciu (np. makro).

Aplikacja oferuje kilka ciekawych widoków porównawczych dla zdjęć sprzed i po edycji. Możliwe jest na przykład obserwowanie efektu poprzez przesuwanie poziomej linii rozdzielającej dwa zdjęcia, podzielony widok ekranu oraz jednoczesne prezentowanie obydwu zdjęć. Każdy sposób ma swoje wady i zalety i poszczególne opcje będą przydatne w innych sytuacjach – warto poeksperymentować.

Ograniczenia!
Edycja trial została ograniczona czasowo do 30 dni działania.

Licencja: Trial (testowa)
System Operacyjny: Windows Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.2 (5 głosów)

Strefa Download programu
LUCiDLUCiD 1.0.5
Wersja stabilna
44.47 MB | 2016-04-06

Ilość pobrań: 97 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
LUCiD