w
googluj

VPaint 1.5 Beta


VPaint to niewielki program do tworzenia grafiki i animacji wektorowych. Umożliwia więc przy tym edycję raz umieszczonych na obszarze roboczym kształtów zarówno na polu kolorystyki, jak i skalowania (bez straty jakości). Choć program doczekał się już kilku kolejnych wersji, podczas tworzenia niniejszej recenzji, nadal pozostaje dostępny jedynie w wersji rozwojowej. Co ciekawe, w tym przypadku ewentualne niedoskonałości oprogramowania w wersji Beta dotyczą raczej interfejsu, który miejscami mógłby być bardziej intuicyjny, nie zaś stabilności pracy, która podczas naszych testów utrzymywała się na przyzwoitym poziomie.

W aplikacji mamy do dyspozycji niewielki wybór narzędzi. Domyślne jest pióro, przy pomocy którego można tworzyć dowolne kształty. Poza tym dostępny jest wypełniacz kolorów (którym traktować można zarówno tło, jak i stworzone już elementy) oraz edytor narysowanych już linii. Działa on dość ciekawie, umożliwiając płynne i proporcjonalne zmienianie kształtów już wprowadzonych, co w praktyce pozwoli nanosić poprawki w mniej udanych fragmentach obrazka (np. upodobnić wybrane fragmenty do idealnego okręgu itp.).

Jeśli jesteśmy zainteresowani stworzeniem animacji, kolejne klatki widoczne są w dolnej części obszaru roboczego. Wystarczy kliknąć na dowolną z nich (lub użyć przycisków nawigacyjnych w górnej części) by przełączyć widok na treść danej klatki i edytować go. Wszystkie pozostałe opcje (co naszym zdaniem nie jest najwygodniejsze) znajdują się obecnie pod kolejnymi elementami menu na górnym pasku, nie zaś w formie wygodniejszych i bardziej czytelnych ikonek. Z kolei te, które są – są wątpliwej urody graficznej i raczej zbyt duże, biorąc pod uwagę pozostałe elementy obsługi. Są to jednak drobiazgi, które z pewnością zostaną rozwiązane wraz z pojawieniem się stabilnej wersji oprogramowania.
Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
VPaintVPaint 1.5 Beta
Wersja rozwojowa
17.2 MB | 2015-09-03

Ilość pobrań: 93 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
VPaint