w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 297
Wszystkich postów: 926941
Wszystkich tematów: 135545

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7744 dni
pl

Glary Disk SpeedUp 6.0.1.9


Glarysoft Disk Speedup to darmowe, proste w obsłudze i niewielkie narzędzie służące do efektywnej defragmentacji dysków twardych. Program ten, oprócz ładnego i miłego dla oka interfejsu, cechuje się bardzo wysoką wydajnością oraz szeregiem zaawansowanych opcji. Warto wymienić chociażby automatyczną defragmentację, gdy system pozostaje bezczynny przez określony czas lub wybiórczą defragmentacją pojedynczych folderów i katalogów. Ponadto, w przejrzysty sposób, za pomocą kolorowych wykresów, aplikacja przedstawia stan pofragmentowania partycji oraz przebiegu procesu defragmentacji. Jest to więc dobry wybór, jeżeli zależy nam na utrzymaniu dysku twardego w dobrej kondycji.

Disk SpeedUp pozwala nam między innymi na określenie, które pliki wg rozmiaru mają być defragmentowane, czy też wykluczenie poszczególnych plików z procesu defragmentacji w celu jej przyspieszenia. Kolejną ciekawą możliwością, jaką oferuje nam program, jest ustalenie dotyczące dużych plików (powyżej 10MB). Możemy zdecydować, które z nich mają być przeniesione na koniec dysku – wybieramy według rozmiaru, typu plików czy daty ostatniego użycia.

Podczas defragmentacji program na bieżąco wyświetla dane dotyczące przebiegu operacji. Użytkownik w czasie rzeczywistym jest informowany, nad którymi plikami obecnie pracuje program oraz ile z nich już zostało zdefragmentowanych. Po zakończeniu operacji, w raporcie dostępne są szczegółowe dane na temat przebiegu defragmentacji.

Program ten umożliwia ponadto utworzenie harmonogramu, co pozwala na automatyczną, okresową defragmentację dysków. Co więcej, oferuje także liczne udogodnienia, takie jak chociażby przerwanie defragmentacji w sytuacji, gdy obciążenie komputera przekroczy ustaloną przez użytkownika wartość. Istnieje też możliwość ustalenia, że po zakończeniu defragmentowania ma nastąpić wyłączenie komputera. Ta kolejna opcja, która pozwala zautomatyzować pracę programu, jest bardzo przydatna - nie ma konieczności nadzorowania defragmentacji, gdyż po zakończeniu tego procesu komputer wyłączy się automatycznie.

Uwaga!
Program domyślnie pracuje w języku angielskim, dla zmiany języka na polski, należy wybrać:
Help -> Language: Polish i zatwierdzić zmianę.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.2 (12 głosów)

Strefa Download programu
Glary Disk SpeedUpGlary Disk SpeedUp 6.0.1.9
Wersja stabilna
9.24 MB | 2024-04-01

Ilość pobrań: 1860 | W tym miesiącu: 3 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (1)
Glary Disk SpeedUp
avatararrow
~Jaś | 2013.10.20 18:43
4 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Po defragmentacji ok. 700MB na dysku, co trwało 10 minut, sprawdziłem dwoma innymi programami które wykazały,z e dysk jest pofragmentowany tak, jak był :-/. Do bani ten program.
Glarysoft Disk Speedup 1.4.0.888