w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 156
Wszystkich postów: 905628
Wszystkich tematów: 127873

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7301 dni

Advanced Defrag 6.6.0.1


Advanced Defrag to defragmentator dysków dla systemu Windows. Głównymi cechami tego niewielkiego narzędzia są: prosta obsługa i przyzwoita szybkość działania. Aplikacja nie sprawi problemów mniej zaawansowanym użytkownikom komputera - posiada czytelny interfejs, oferujący krótkie komunikaty na temat specyfiki poszczególnych funkcji. Zyski z defragmentacji w obecnych czasach są nieco mniej istotne, niemniej użycie Advanced Defrag może przyspieszyć uruchamianie oprogramowania i modułów systemu operacyjnego.

Aplikacja działa w dwóch trybach. Pierwszym jest defragmentacja dysku na żądanie. Odbywa się w dosyć standardowy sposób - należy wybrać partycje (na liście widzimy wykres wolnego/zajętego miejsca i informację o systemie plików) oraz rozpocząć analizę fragmentacji danych. Statystyki dotyczące przestrzeni znajdziemy w tablicy klastrów i raporcie. Naciśnięcie na przycisk "Defragment" rozpoczyna proces porządkowania plików na woluminie. Może on trwać kilkadziesiąt minut, niemniej jest krótszy od standardowych systemowych rozwiązań. Warto zaznaczyć, że program potrafi defragmentować również dyski zewnętrzne, karty pamięci i klucze USB.

Znacznie ciekawszą częścią narzędzia jest tryb działania "w czasie rzeczywistym". W tym wypadku aplikacja automatycznie wykryje sfragmentowane obszary dysku i zoptymalizuje je. Całość nie obciąża w istotny sposób systemu operacyjnego.

Program posiada także harmonogram zadań. Defragmentacja wybranych partycji może być wyzwalana we wskazanych terminach - wystarczy podać dzień tygodnia, miesiąc i godzinę. Kolejne interesujące funkcje to: tryb zaawansowanej defragmentacji (bardziej dokładna i czasochłonna), możliwość wyłączenia/zrestartowania komputera po zakończeniu przetwarzania i minimalizacja do zasobnika systemowego.

Ograniczenia!
Advanced Defrag jest dostępny w wersji testowej typu trial. Uprawnia ona użytkownika do przetestowania funkcjonalności aplikacji przez okres 7 dni od daty instalacji. Po upływie tego czasu należy zakupić pełne wydanie bądź usunąć program z dysku.

Licencja: Trial (testowa)
System Operacyjny: Windows Me/NT/2000/XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.8 (4 głosów)

Strefa Download programu
Advanced DefragAdvanced Defrag 6.6.0.1
Wersja stabilna
2.61 MB | 2012-08-27

Ilość pobrań: 857 | W tym miesiącu: 7 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Advanced Defrag