w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 156
Wszystkich postów: 905628
Wszystkich tematów: 127873

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7301 dni

Toolwiz Smart Defrag 1.3.0.0


Toolwiz Smart Defrag to jak sama nazwa wskazuje, program do defragmentowania dysków twardych. Narzędzi tego typu jest na rynku bardzo dużo, niemniej opisywana aplikacja wyróżnia się dwoma cechami. Pierwszą z nich jest inteligencja działania, opierająca się na nieudokumentowanym algorytmie Microsoftu. Drugim istotnym czynnikiem jest szybkość przetwarzania danych - według autora, narzędzie jest w tej kategorii dziesięciokrotnie lepsze od domyślnego oprogramowania wbudowanego w system Windows. Silnik faktycznie jest bardzo wydajny i pozwala na znaczne skrócenie czasu defragmentowania, który w przypadku większych dysków wynosić może nawet kilka godzin. Oszczędność jest więc istotna.

Podobnie jak inne programy producenta, Smart Defrag wyróżnia się niskim skomplikowaniem interfejsu i co za tym idzie, intuicyjną obsługą. W głównym oknie aplikacji widoczna jest lista wszystkich partycji, wraz z informacją o zajętości przestrzeni dyskowej. Po zaznaczeniu jednostek, które chcemy defragmentować, można przejść do procesu analizy. Po kilku sekundach otrzymujemy informacje o ilości niepoprawnie ułożonych plików (możemy także podejrzeć ich lokalizację i objętość). Naciśnięcie na "Defag Now" uruchamia właściwą defragmentację. O jej przebiegu odbiorca będzie informowany za pomocą paska postępu.

Program jest dostępny za darmo (licencja freeware). Narzędzie standardowo wymaga instalacji w systemie operacyjnym, niemniej tak naprawdę składa się z jednego pliku wykonywalnego. Nic nie stoi na przeszkodzie, by skopiować Toolwiz Smart Defrag na dysk przenośny lub nagrać na płytę CD. Całość zajmuje nieco ponad megabajt i jest zdecydowanie warta wypróbowania.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
Toolwiz Smart DefragToolwiz Smart Defrag 1.3.0.0
Wersja stabilna
0.74 MB | 2012-02-21

Ilość pobrań: 416 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Toolwiz Smart Defrag