w
googluj
pl

Krita 4.4.3


Krita to rozbudowany, przyjemny w obsłudze program służący do tworzenia grafiki rastrowej. Oferuje bardzo wiele funkcjonalnych narzędzi, które pozwalają uzyskiwać niesamowite efekty graficzne. Dzięki bazowaniu na licencji z otwartym kodem, kolejne edycje oprogramowania pojawiają się bardzo często, szybko rozszerzając bogatą funkcjonalność aplikacji.

Przy pierwszym użyciu aplikacji w oczy rzuca się przede wszystkim mnogość sposobów rysowania, które dostępne są dla użytkownika. Program oferuje kilkanaście typów pędzli, kilka narzędzi zaznaczania, moduły pozwalające na kreowanie własnych kształtów oraz zaawansowane ustawienia. Dzięki nietypowym efektom, które uzyskiwane są przez wspomniane elementy, nawet "bazgroły" mogą stanowić ciekawy obrazek i przedstawiać pewną artystyczną, abstrakcyjną wartość. Krita potrafi importować multimedia z wielu plików, w tym typowych dla Photoshopa, Gimpa oraz innych graficznych formatów, między innymi takich jak JPEG, GMP czy PNG. Równie bogata jest lista formatów, do których projekty mogą zostać wyeksportowane.

Najlepszym sposobem na przekonanie się o możliwościach aplikacji jest odwiedzenie strony internetowej producenta, na której prezentowana jest nie tylko obfita galeria z gotowymi projektami stworzonymi w całości za pomocą Krity, ale także dokumentacja, która opisuje wszystkie narzędzia dostępne w programie. Możliwy jest też zakup płyty DVD z instruktażem, który pomoże w pełni wykorzystać możliwości, jakie daje nam program. Za darmo można obejrzeć kilkuminutowy trailer tego nagrania.
Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.8 (16 głosów)

Strefa Download programu
KritaKrita 4.4.3
Wersja stabilna 32-bitowa
116 MB | 2021-03-23
Krita 4.4.3
Wersja stabilna 64-bitowa
130 MB | 2021-03-23

Ilość pobrań: 2396 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 16

Komentarze (1)
Krita
avatararrow
HnauHnakrapunt | 2017.10.10 15:36
-4 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Do wypróbowania.
Krita 3.3.1