w
googluj

Capture NX 2 2.4.7


Capture NX 2 to oprogramowanie służące do edycji grafiki, którego producentem jest Nikon, wobec czego obsługuje również pliki RAW z aparatów tego producenta (NEF). Pozwala na przeprowadzenie dosyć standardowego procesu edycji, który można kontrolować wieloma parametrami.

Na początku warto jednak zwrócić uwagę na samą przeglądarkę fotografii, która pozwala wygodnie eksplorować zawartość dysku komputera, by wybrać z niego fotografie do edycji. Prócz przeglądania zdjęć, umożliwia także wyświetlanie metadanych z plików Exif, dzięki czemu możemy szybko zorientować się na przykład jakim modelem aparatu została wykonana wybrana fotografia.

Gdy już przejdziemy do procesu edycji, do dyspozycji będziemy mieli wszystkie niezbędne do wywoływania "cyfrowych negatywów" narzędzia, które pomogą nam zapisać plik RAW w skompresowanej już formie, na przykład na potrzeby wykorzystania zdjęcia w Sieci. Te same opcje możemy stosować do popularniejszych plików graficznych, takich jak JPG czy PNG, jednak uzyskane efekty będą dużo mniej spektakularne, ze względu na skompresowaną formę zapisu formatów innych, niż "surowe".

Na pochwałę zasługuje pomoc, jaką udostępnia producent użytkownikowi. Ze strony producenta, pod tym adresem, możemy pobrać ilustrowaną instrukcję obsługi do aplikacji. Jest ona właściwie swoistym podręcznikiem (ma niemal 300 stron i bardzo dokładnie opisuje wszystkie funkcje programu popierając je przykładami i zrzutami ekranu z aplikacji).

Uwaga!
Edycja trial ograniczona jest do 60 dni działania.

Licencja: Trial (testowa)
System Operacyjny: Windows Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.7 (6 głosów)

Strefa Download programu
Capture NX 2Capture NX 2 2.4.7
Wersja stabilna
103.88 MB | 2014-05-14

Ilość pobrań: 838 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 8

Komentarze (0)
Capture NX 2