w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 486
Wszystkich postów: 937967
Wszystkich tematów: 138467

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7806 dni
pl

AutoHideDesktopIcons 6.12


AutoHideDesktopIcons jest sprytnym i niewielkim programem, służącym do szybkiego, dynamicznego ukrywania oraz pokazywania ikon na pulpicie systemu Windows. Dzięki niemu ikony będziemy oglądać wyłącznie wówczas, gdy któraś z nich będzie nam potrzebna, a przez resztę czasu nic nie przeszkodzi nam w podziwianiu tapety.

Sposób działania aplikacji jest bardzo pomysłowy. Domyślnie uruchamia się ona wraz ze startem systemu, i od samego uruchomienia ukrywa przed wzrokiem użytkownika wszystkie ikony. Dopiero wciśnięcie – na fragmencie wolnej przestrzeni pulpitu – wybranego przycisku sprawia, że ikony na powrót stają się widoczne. Tym przyciskiem może być którykolwiek z przycisków myszy (polecamy używać przycisku środkowego, by wyeliminować przypadkowe kliknięcia) lub skrót klawiszowy [Win+D].

Po użyciu klawisza przywołania ikon, pozostają one widoczne tak długo, jak na pulpicie wykonywane są ruchy kursorem lub kliknięcia. Gdy aktywność użytkownika ustanie, włączany jest stoper, który po upływie ustalonego czasu (od 3 do 100 sekund) ukrywa ikony.

Ciekawą funkcją aplikacji jest także możliwość chowania paska zadań, co dodatkowo powiększa „odzyskiwaną” przez program powierzchnię pulpitu. AutoHideDesktopIcons możemy także schować w zasobniku już od samego startu Windows, co pozwala na niemal niezauważalną integrację narzędzia z powłoką systemu.

Program AutoHideDesktopIcons polecamy przede wszystkim użytkownikom, którzy przechowują na pulpicie spore ilości ikon i chcą się ich pozbyć, lecz z takich czy innych powodów nie chcą ich usuwać permanentnie.

Uwaga!
Program nie wymagaa instalacji.

Wersja dla systemu Windows 98 dostępna jest tutaj.

Spolszczenie!
Polską wersję programu wybieramy z menu "LNG", widocznego na dole interfejsu.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.9 (16 głosów)

Strefa Download programu
AutoHideDesktopIconsAutoHideDesktopIcons 6.12
Wersja stabilna
0.09 MB | 2024-04-09

Ilość pobrań: 1415 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 3

Komentarze (0)
AutoHideDesktopIcons