w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 791
Wszystkich postów: 946086
Wszystkich tematów: 141132

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7834 dni

AppLocale 1.0


AppLocale to narzędzie ułatwiające prawidłowe wyświetlanie znaków specyficznych dla danego języka i obecnych w starszych aplikacjach, które nie obsługują kodowania Unicode. Dzięki AppLocale nie musimy zmieniać ustawień regionalnych systemu, aby osiągnąć odpowiednie znaki w programach stworzonych dla starszych wersji Windows (sprzed XP), które korzystały z tzw. stron kodowych. Modyfikowanie ustawień regionalnych jest możliwe jedynie z poziomu konta Administratora oraz wymaga ponownego uruchomienia komputera, poza tym w danym momencie możemy używać tylko pojedynczego ustawienia języka. AppLocale znosi te ograniczenia. Program rozpoznaje język starszej aplikacji i emuluje właściwe ustawienia regionalne, które służą do konwersji określonej strony kodowej Windows na Unicode. Dzięki konwersji, znaki obecne w aplikacjach używających stron kodowych zostają wyświetlone prawidłowo w nowszych systemach Windows, korzystających z kodowania Unicode (UTF-16).

W AppLocale włączymy wybrany program z określonymi ustawieniami regionalnymi, stworzymy skrót, który zawsze otworzy program z takimi ustawieniami, a także zainstalujemy lub odinstalujemy daną aplikację w trybie emulacji określonych ustawień regionalnych (tryb kompatybilności AppLocale). Narzędzie współpracuje z większością programów korzystających ze stron kodowych Windows. Instalacja AppLocale wymaga uprawień administracyjnych, poza tym w systemie musimy mieć zainstalowane czcionki odpowiednich języków, inaczej AppLocale nie będzie w stanie emulować właściwie wybranych ustawień regionalnych.

Szata graficzna AppLocale składa się z kilku prostych okienek, w których wybieramy interesującą nas aplikację oraz ustalamy jej parametry językowe. Obsługa narzędzia jest nieskomplikowana i bez problemów powinni z nią sobie poradzić mniej zaawansowani użytkownicy. W witrynie Microsoftu można zapoznać się z najistotniejszymi informacjami dotyczącymi tego programu.

Uwaga!
Oficjalnie program zainstalujemy jedynie w Windows XP i Windows Server 2003, możliwe jest jednak zastosowanie pewnego obejścia i przeprowadzenie instalacji np. w Windows Vista, Windows 7 lub Windows 8. W tym celu należy otworzyć instalator AppLocale (plik apploc.msi) z poziomu wiersza poleceń, który wcześniej uruchomiliśmy jako administrator. Po instalacji można już korzystać z AppLocale bez wiersza poleceń, program działa prawidłowo także w najnowszych wydaniach Windows.

Wymagania!
Emulacja ustawień regionalnych dla określonych języków wymaga zainstalowania tych języków w systemie Windows.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
AppLocaleAppLocale 1.0
Wersja stabilna
1.24 MB | 2014-01-31

Ilość pobrań: 1687 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (1)
AppLocale
avatararrow
~Zbyh | 2014.02.01 03:00
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Program często wykorzystywany jest w grach !!
AppLocale 1.0