w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 772
Wszystkich postów: 946083
Wszystkich tematów: 141132

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7834 dni

WindowsSize 2.2.1


WindowsSize to prosty program, który pozwala na wymiarowanie okien systemowych do rozmiarów reprezentujących konkretną rozdzielczość. Dzięki temu może okazać się przydatnym narzędziem dla programistów czy webmasterów, którzy wykorzystają jego funkcjonalność podczas testów oprogramowania lub stron internetowych i ich zachowania dla ekranów o mniejszej rozdzielczości niż ta, z której korzystają w systemie.

Obsługa WindowsSize sprowadza się do wyboru kilku opcji i ich zatwierdzenia odpowiednim przyciskiem. Po uruchomieniu aplikacji, na początku należy wybrać rozdzielczość, do której chcemy skalować jedno z systemowych okien. W tym celu można wprowadzić wartości ilości pikseli na poziomym oraz pionowym boku okna ręcznie lub skorzystać z predefiniowanych w programie typowych wartości, z których odpowiednie wystarczy wybrać poprzez kliknięcie myszą. Następnie program pozwala na doliczenie do tego wymiaru dodatkowych pikseli, co pozwoli na skompensowanie rozmiaru tak, aby podana przez nas rozdzielczość, np. 800x600 pikseli obejmowała tylko treść okna, którego obramowania systemowe będą "wystawać" poza ten wymiar. Dodatkową możliwością programu jest opcja doliczenia kolejnych pikseli, które mogły być poświęcone na przykład na paski narzędzi w testowanej aplikacji.

Aby skorzystać z wybranych ustawień wystarczy kliknąć w przycisk w programie, a następnie wybrać okno, do którego wybrane opcje mają być zastosowane. WindowsSize pozwala także przywrócić okno do jego pierwotnego rozmiaru naciśnięciem kolejnego przycisku, dzięki czemu możliwe jest szybkie anulowanie wprowadzonych zmian.

Uwaga!
Po rozpakowaniu archiwum program nie wymaga instalacji.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 3 (2 głosów)

Strefa Download programu
WindowsSizeWindowsSize 2.2.1
Wersja stabilna
0.02 MB | 2014-02-16

Ilość pobrań: 149 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (1)
WindowsSize
avatararrow
~Zbyh | 2014.02.16 22:18
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Prosty program do szybkiej zmiany wymiarów okien aplikacji.
WindowsSize 2.2.1