w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 190
Wszystkich postów: 904747
Wszystkich tematów: 127660

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7133 dni

WinTweaks - System Optimizer 1.0.0


WinTweaks - System Optimizer to darmowe narzędzie, które poprzez odpowiednią konfigurację usług Windows zoptymalizuje wydajność działania systemu, rozmaitych aplikacji oraz gier. Program jest przyjazny w obsłudze dla początkujących użytkowników - diagnostyka usług oraz intuicyjny test potrzeb pozwalają na wpół automatyczne zdefiniowanie i wyłączenie zbędnych usług, które często są odpowiedzialne za spowolnienie działania systemu, programów czy gier. Warto dodać, że dla graczy komputerowych przygotowano osobny moduł optymalizacyjny. Usługami możemy zarządzać również w sposób manualny - w module ręcznej konfiguracji funkcji systemowych oraz w zaawansowanym menadżerze. W aplikacji skorzystamy z własnych profili optymalizacyjnych, zawierających ustawienia usług odpowiadające naszym określonym preferencjom. Zmiany wprowadzone przez program można bez problemów cofnąć, ponieważ WinTweaks tworzy przy każdej optymalizacji nową kopię zapasową ustawień usług, po czym pozwala na ich łatwe przywrócenie z wybranego backupu.

Główne moduły programu oraz ich funkcje:

• Home Window – ogólne informacje (także wykresy graficzne) dotyczące aktualnego wykorzystania przestrzeni dyskowej, pamięci RAM i procesora, także podstawowe informacje odnoszące się do ustawień poszczególnych modułów programu,

• Services Diagnostics – diagnostyka usług działających w systemie, podłączonego sprzętu oraz zainstalowanego oprogramowania. Jest ona przeprowadzana w celu oceny zasadności wyłączenia/zachowania danych usług, przy tym bazuje na odpowiedziach na pytania zawarte w teście potrzeb ogólnego profilu użytkownika (User Profile). Po zakończeniu diagnostyki można zapoznać się z jej rezultatami – listą usług i zalecanymi akcjami dla każdej z nich - po czym przeprowadzić optymalizację usług powodujących spadki w wydajności. Raport diagnostyczny zapiszemy w pliku HTML.

• Automatic TuneUp – automatyczna optymalizacja usług, oparta albo na odpowiedziach udzielonych na pytania zawarte w ustawieniach User Profile, albo na konfiguracji zapewniającej maksymalną wydajność działania systemu, przy jednoczesnym zachowaniu jak najwyższego poziomu zabezpieczeń Windows,

• User Profile – ustawienia pozwalające na zdefiniowanie usług zbędnych lub potrzebnych dla użytkownika – konfiguracja opiera się na udzieleniu odpowiedzi na szereg pytań, które dotyczą używania: różnego rodzaju sprzętu zewnętrznego (drukarka, drukarka sieciowa, skaner, aparat cyfrowy, kamera cyfrowa, tablet graficzny), zabezpieczeń systemowych (Windows Defender, Windows Firewall, Windows Backup) połączeń sieciowych (połączenie z Internetem, połączenie bezprzewodowe, współdzielenie plików i urządzeń w sieci) oraz funkcji systemowych (przeźroczystość okien i efekty 3D Glass, wsparcie dla programów niekompatybilnych z Windows, Media Center jako odtwarzacz materiałów wideo, automatyczne pobieranie aktualizacji z Windows Update).

• Manual TuneUp – optymalizacja ręczna - w liście podzielonej na kategorie odnoszące się do wydajności, poziomu zabezpieczeń systemu oraz połączeń sieciowych potwierdzamy chęć korzystania z wybranych funkcji systemowych. Przy każdej funkcji umieszczono niewielki pasek, odpowiednim kolorem informujący nas o jej wpływie na wydajność systemu. W dolnej części modułu można zapoznać się z nazwą, opisem i statusem działania usługi powiązanej z daną funkcją. Menu w górnym obszarze modułu pozwala na odblokowanie lub zablokowanie możliwości konfiguracji usług pasujących do ustawień User Profile, wyszukiwanie informacji o usługach w Google Search i Microsoft Answers, przywrócenie domyślnych ustawień usług Windows, a także tworzenie własnych profili optymalizacyjnych.

• Gaming Mode – tryb przygotowany specjalnie dla graczy, poprzez udzielenie odpowiedzi na pytania dotyczące wybranych funkcji systemowych, mogą oni wyłączyć dane usługi na czas rozgrywki i przez to zwiększyć wydajność działania gier,

• Services Profiles – zarządzanie profilami zawierającymi odmienne konfiguracje usług – podgląd i edycja właściwości danego profilu, aktywacja profilu, usuwanie profili oraz ich import (z plików zawierających profile zapisane w WinTweaks działającym pod inną instancją Windows). Tworzenie nowych profili jest możliwe tylko poprzez moduł Manual TuneUp.

• Services Manager – zaawansowany menadżer usług – zatrzymywanie, uruchamianie i usuwanie usług, decydowanie o zasadach ich autostartu, tworzenie/instalacja nowych usług, wyszukiwanie informacji o wybranej usłudze poprzez Google Search, Yahoo lub Bing, ręczne tworzenie kopii zapasowych usług, informacje o wyświetlanej nazwie i opisie usługi, nazwie usługi w rejestrze, statusie działania usługi, regułach jej automatycznego uruchamiania wraz ze startem Windows, ścieżce/lokacji usługi, komponentach zależnych od usługi, a także nazwie jej producenta czy dostawcy. Program może podświetlać usługi w liście odpowiednim kolorem, który reprezentuje ich wpływ na wydajność działania systemu.

• Rescue Center – moduł ratunkowy – odwracanie modyfikacji wprowadzonych przez narzędzie, w tym także przywracanie domyślnej konfiguracji usług Windows, zarządzanie backupami ustawień usług (stworzonymi automatycznie lub manualnie w WinTweaks), przywracanie konfiguracji usług z wybranej kopii zapasowej, a także ręczne tworzenie nowych backupów,

• ustawienia programu pozwalają na zdecydowanie o automatycznym tworzeniu kopii zapasowej przed optymalizacją, automatycznym kasowaniu backupów starszych niż wybrana ilość dni (od 2 do 90), wyświetlaniu szczegółowych informacji o danej usłudze, pozyskiwaniu danych o usłudze z MS Answers, automatycznym eksportowaniu raportów dotyczących optymalizacji usług do pliku HTML, a także domyślnej internetowej wyszukiwarce informacji o usługach (Google, Yahoo albo Bing).

Interfejs graficzny WinTweaks - System Optimizer jest nowoczesny i przyjemny dla oka. Mniej doświadczeni użytkownicy nie powinni mieć specjalnych trudności z obsługą narzędzia, chociaż korzystanie z menadżera usług wymaga już pewnej wiedzy o usługach czy komponentach Windows. Nie udostępniono pliku pomocy ani szczegółowych instrukcji, opcja Help prowadzi jedynie do witryny producenta, zawierającej ogólny opis programu i skromny dział FAQ. Na szczęście w programie wyświetlane są krótkie podpowiedzi, które często w sposób wystarczający tłumaczą działanie jego funkcji.

Uwaga!
Odnośnik pobierania otworzy witrynę (zalecaną przez producenta), z której można pobrać plik programu przy pomocy przycisku Download. Witryna wyświetla treści reklamowe, jednak sam instalator aplikacji jest pozbawiony ofert oprogramowania reklamowego.

Wymagania!
Program wymaga bibliotek .NET Framework w wersji 4.0 lub wyższej.
W Windows 7 wymagany jest Service Pack 1, w Windows Vista - Service Pack 2.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.3 (3 głosów)

Strefa Download programu
WinTweaks - System OptimizerWinTweaks - System Optimizer 1.0.0
Wersja stabilna
1.34 MB | 2014-06-04

Ilość pobrań: 341 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
WinTweaks - System Optimizer