w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 251
Wszystkich postów: 904464
Wszystkich tematów: 127572

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6677 dni

OblyTile 0.9.9


OblyTile to bardzo ciekawy dodatek do systemu Windows 8 oraz 8.1 pozwalający tworzyć własne kafelki interfejsu Metro, które będą skrótami do konkretnych plików, folderów lub witryn internetowych. Można je edytować w dużym stopniu, dzięki czemu będziemy mogli ręcznie stosować nie tylko dokładnie ich wygląd, ale nawet zróżnicować go dla każdego z rozmiarów kafelek. Program jest przy tym bardzo prosty w obsłudze, a dzięki wbudowanej pamięci, do stworzonych odnośników możemy w każdej chwili wrócić, aby zmienić ich parametry.

Aby stworzyć nowy skrót, wystarczy po uruchomieniu programu przystąpić do uzupełniania pól, które będą go określały. Na początku będzie więc to jego nazwa (dodatkowe opcje pozwalają wyłączyć jej wyświetlanie na kafelku), którą można edytować pod kątem koloru, podobnie jak tło kafelka, o ile nie użyjemy graficznego. Nie jesteśmy na tym polu ograniczeni do kilku barw; do dyspozycji użytkownika zostaje oddany mieszalnik pozwalający uzyskać dowolny interesujący nas odcień kolorów. OblyTile pozwala jednak wykorzystać również pliki graficzne. Będą one stanowiły tło kafelka, który tworzymy. Domyślnie wybrany obrazek automatycznie skalowany jest i stosowany do każdego z rozmiarów kafelek, jednak możliwe jest ręczne ich zmienienie na różne grafiki w zależności od rozmiaru.

Kiedy stworzony kafelek jest już gotowy do umieszczenia na liście skrótów do aplikacji interfejsu Modern, wystarczy użyć odpowiedniego przycisku w programie, by skrót został dodany. By ułatwić pracę użytkownikowi, już na tym etapie będziemy mogli wybrać rozmiar kafelka (oczywiście będzie go można zmienić w przyszłości standardowym sposobem). O poprawnie umieszczonym skrócie zostaniemy poinformowani systemowym powiadomieniem w prawym górnym rogu ekranu.

Uwaga!
Program nie wymaga instalacji.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
OblyTileOblyTile 0.9.9
Wersja stabilna
3.66 MB | 2014-10-07

Ilość pobrań: 131 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
OblyTile