w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 179
Wszystkich postów: 904406
Wszystkich tematów: 127559

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6606 dni

PyCmd 0.9


PyCmd to rozszerzenie systemowego interfejsu konsolowego, które wzbogacone zostało o kilka opcji ułatwiających obsługę (znanych z tak zwanych "powłok" UNIX'owych). Należy do nich przede wszystkim podpowiadanie składni poleceń po naciśnięciu klawisza tabulacji (Tab), obsługa historii wraz z wyszukiwarką oraz ulepszone narzędzia edycji (kopiowania i wklejania komend). Nie są to jednak jedyne ulepszenia, a wśród dodatkowych znajdziemy na przykład możliwość zmiany nazwy uruchomionego okienka konsoli na jej pasku.

Choć program opisywany jest przez producentów jako "nakładka" na systemowy wiersz polecenia, w praktyce jest to po prostu osobna aplikacja, z której korzystać możemy niezależnie od konsoli Windowsowej. Nie ma ona na nią wpływu, wobec czego na przykład odinstalowanie opisywanego programu również nie przyniesie żadnych szkód konsoli wbudowanej w Windows. PyCmd nie należy do grupy programów niezbędnych każdemu użytkownikowi komputera. Na co dzień najprawdopodobniej mało który użytkownik komputera korzysta z wiersza poleceń (chyba, że jest na przykład programistą lub testerem oprogramowania), a tym bardziej myśli o ulepszeniu konsoli o kilka dodatków znanych z innych powłok. Opisywany program powstał jednak po to, by sprostać wymaganiom takich właśnie osób i robi to w swoim zakresie bardzo skutecznie.

Do zalet programu należy możliwość uruchomienia go z poziomu ikony, która dostępna jest po rozpakowaniu programu. Pozwoli to łatwo wystartować aplikację z ustalonej lokalizacji, w którą przeniesiemy dane narzędzia, bez późniejszej konieczności zmiany ścieżki działania za pomocą komend tekstowych.

Uwaga!
Po rozpakowaniu pliku archiwum, program nie wymaga instalacji.

Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (2 głosów)

Strefa Download programu
PyCmdPyCmd 0.9
Wersja stabilna
2.24 MB | 2015-01-03

Ilość pobrań: 89 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 5

Komentarze (0)
PyCmd