w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 158
Wszystkich postów: 904443
Wszystkich tematów: 127563

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6655 dni
pl

Event Log Explorer 4.5.4.2079


Event Log Explorer to rozbudowany program do wyświetlania, analizowania oraz eksportowania logów systemowych. Pozwala na pracę z komputerem lokalnym, ale także innym, który znajduje się w sieci. Aplikacja umożliwia zbieranie zapisów z logów na praktycznie każdy temat. Główne moduły podzielone zostały na wiele kategorii, w obrębie których będziemy mogli wyświetlić systemowe zapiski zdarzeń dotyczące każdej dziedziny funkcjonowania komputera.

Następnie każda z zebranych danych prezentowana jest na liście, gdzie wyświetlanych jest wiele szczegółów, a wpisy można sortować według dowolnego z nich. Kliknięcie na dowolnej informacji wyświetla z kolei dodatkowe okienko z rozszerzonymi danymi, gdzie między innymi znaleźć można automatycznie generowaną treść pliku XML z informacjami, jak również uzyskać dostęp do czystego kodu tego dokumentu, by wykorzystać zebrane w ten sposób przez aplikację dane do dalszej analizy czy eksportu do innego programu.

Event Log Explorer jest bardzo prosty w obsłudze, dzięki licznym udogodnieniom w interfejsie. Dobrze przemyślane zostały zakładki, które umożliwiają jednoczesną pracę z logami wielu kategorii (na każdym tytule zakładki wyświetlana jest dodatkowo nazwa komputera, którego dotyczą zebrane informacje, co oczywiście jest szczególnie przydatne, jeśli pracujemy z kilkoma komputerami w sieci). Spędzenie kilku chwil z ustawieniami pozwoli dodatkowo jeszcze lepiej dostosować widoki obszaru roboczego; w aplikacji znalazło się kilka rozwiązań, które mogą okazać się na tym polu wygodne. Za wadę można natomiast uznać otwieranie każdej karty aplikacji w formie osobnego okna (w rozumieniu paska narzędzi systemu); z tego powodu na pasku zadań tworzy się wiele okienek z programem, mimo, iż otwarte jest tylko jedno.

Ograniczenia!
Edycja trial została ograniczona czasowo do 30 dni działania. Można przekształcić ją na licencję Freeware dla użytkowników domowych (wymaga to rejestracji użytkownika na stronie producenta programu).

Spolszczenie!
Aby aktywować język polski interfejsu, należy wybrać menu Plik, a następnie Language i z wyświetlonej listy wybrać „Polish”. Zmiany zostają zatwierdzone bez konieczności ponownego uruchamiania programu. Trzeba natomiast przyznać, iż tłumaczenie jest bardzo wybrakowane. Sporo tekstów pozostaje w języku angielskim.

Licencja: Trial (testowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
Event Log ExplorerEvent Log Explorer 4.5.4.2079
Wersja stabilna
4.77 MB | 2016-11-20

Ilość pobrań: 324 | W tym miesiącu: 5 | W poprzednim miesiącu: 16

Komentarze (0)
Event Log Explorer