w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 210
Wszystkich postów: 904443
Wszystkich tematów: 127563

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6656 dni

DriveCleanup 1.5.0


DriveCleanup to skryptowy program konsolowy, który pozwoli na automatyczne i bardzo szybkie odinstalowanie z komputera urządzeń, które nie są do niego w danej chwili podpięte. Mowa tu przede wszystkim o nośnikach pamięci: dyskach, pendrive’ach, napędach płyt itp. Aplikacja automatycznie przegląda zapisy systemowe, usuwając nie tylko pliki sterowników wspomnianych urządzeń, ale również odpowiadające im wpisy w rejestrze.

Choć jest to program konsolowy, w tym przypadku nawet początkujący użytkownicy nie powinni się tego obawiać, ponieważ w większości przypadków będziemy jedynie musieli uruchomić aplikację dwukrotnym kliknięciem ikony (reszta działać wykonywana jest całkowicie automatycznie bez ingerencji użytkownika). Program można także uruchomić z dodatkowymi parametrami (wtedy już tylko z wiersza poleceń): „-T” spowoduje wyświetlenie dostępnych urządzeń, które program jest w stanie odinstalować, natomiast pozostałe parametry umożliwią usunięcie tylko niektórych danych (szczegóły na ten temat znajdują się w instrukcji obsługi - pliku tekstowym dostępnym w pobieranej paczce).

Oferowane przez program możliwości są w zasadzie możliwe do osiągnięcia bez niego, ale konieczne by w tym celu było wykonanie wielu ręcznych akcji w menadżerze urządzeń. Korzyść czasowa jest więc tutaj ogromna (aplikacja potrzebuje na pełną pracę maksymalnie około kilkunastu sekund). Warto przetestować program, jeśli planujemy oczyścić komputer ze zbędnych plików i zwiększyć poziom prywatności, na przykład, jeśli go odsprzedajemy bez przeinstalowania systemu operacyjnego. Usunięcie listy nieużywanych urządzeń zewnętrznych z pewnością w tym przypadku zatrze pewien ślad z historii życia systemu.

Uwaga!
• Po rozpakowaniu pliku archiwum, program nie wymaga instalacji.
• W pobieranej paczce znajdują się dwie wersje programu: odpowiednia dla użytkowników systemów 32-bitowych (x86) oraz 64-bitowych (x64). Należy korzystać z odpowiedniej edycji.
• Program powiązywany jest przez producenta z aplikacją Device Cleanup Tool; narzędziem oferującym podobną funkcjonalność, ale wykorzystującym interfejs graficzny.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.7 (3 głosów)

Strefa Download programu
DriveCleanupDriveCleanup 1.5.0
Wersja stabilna
0.04 MB | 2017-07-12

Ilość pobrań: 675 | W tym miesiącu: 4 | W poprzednim miesiącu: 13

Komentarze (0)
DriveCleanup