w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 219
Wszystkich postów: 904443
Wszystkich tematów: 127563

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6656 dni
pl

Windows 10 Media Creation Tool 10.0


Windows 10 Media Creation Tool (Instalator systemu Windows 10) to oficjalny program Microsoftu, dzięki któremu w kilku prostych krokach uaktualnimy nasz komputer do najnowszego systemu Windows 10. Pobierzemy także odpowiednie pliki obrazu (ISO), aby wypalić je na płycie, bądź stworzyć instalacyjny dysk USB. Aktualizacja systemu do najnowszej wersji dostępna jest za darmo dla wszystkich użytkowników posiadających Windows 7 lub Windows 8.1.

Podczas uaktualniania własnego komputera nie mamy wpływu na wersję systemu (która automatycznie zostaje dobrana zgodnie z architekturą obecnego oprogramowania i sprzętem), natomiast, kiedy pobieramy pliki instalacyjnego do późniejszej instalacji na innym komputerze, konieczne będzie ręczne wybranie wersji językowej systemu, architektury (32- lub 64-bit, ale można również pobrać obie wersje jednocześnie) oraz wersji samego pakietu. Dostępny jest system w wersji Home oraz Pro, również w edycjach „N”, czyli takich, w których celowo nie znalazła się część oprogramowania multimedialnego, w tym program Windows Media Player. Ponieważ darmowa aktualizacja możliwa jest jedynie w niektórych konfiguracjach, zgodnie z tabelą prezentowaną przez Microsoft na tej stronie, warto wcześniej upewnić się, jaki system przeznaczony jest dla komputera, któremu chcemy zainstalować aktualizację. Choć na etapie pobierania nie ma to znaczenia, nieodpowiednio dobrana wersja zapewne nie pozwoli się zainstalować na docelowym komputerze.

Obsługa aplikacji jest bardzo prosta i poradzą sobie z nią wszyscy użytkownicy, bez względu na stopień zaawansowania obsługi komputera. W przypadku aktualizacji bieżącego komputera, cały proces sprowadza się do naciśnięcia dosłownie jednego przycisku, z kolei w drugim przypadku – do wybrania co najwyżej dwóch opcji w kolejnych krokach polskojęzycznego i maksymalnie uproszczonego kreatora.

Uwaga!
• Program nie wymaga instalacji.
• Pobieranie plików systemu operacyjnego jest dość czasochłonne – niezbędny jest transfer kilku gigabajtów danych, a zainteresowanie użytkowników spore, zatem nie zawsze prędkość pobierania będzie ograniczona jedynie przepustowością naszego łącza, ale również ze strony serwerów Microsoftu.
• Użytkownicy mobilnego Internetu powinni pamiętać o ewentualności naliczenia dodatkowych opłat przez operatora, w przypadku przekroczenia limitu transferu danych w danym okresie rozliczeniowym.

Ograniczenia!
Zgodnie z oficjalnymi informacjami Microsoftu w dniu powstania niniejszego opisu, darmowa aktualizacja dla użytkowników Windows 7 oraz 8.1 dostępna jest przez okres jednego roku od momentu wprowadzenia Windows 10 na rynek, czyli licząc od ostatnich dni lipca 2015 roku.

Wymagania!
• Do pracy konieczne jest połączenie z Internetem.
• Podczas nagrywania plików obrazu na zewnętrzny nośnik, wymagane jest posiadanie czystej płyty DVD lub pamięci USB o pojemności kilku gigabajtów (w zależności od wybranej konfiguracji pobierania).

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 7/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (6 głosów)

Strefa Download programu
Windows 10 Media Creation ToolWindows 10 Media Creation Tool 10.0
Wersja stabilna 32-bitowa
17.43 MB | 2015-08-07
Windows 10 Media Creation Tool 10.0
Wersja stabilna 64-bitowa
18.82 MB | 2015-07-30

Ilość pobrań: 2871 | W tym miesiącu: 107 | W poprzednim miesiącu: 10

Komentarze (0)
Windows 10 Media Creation Tool