w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 163
Wszystkich postów: 904442
Wszystkich tematów: 127562

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6654 dni

Cmder 1.3.2


Cmder – program będący alternatywą dla systemowego wiersza poleceń (zwanego również konsolą, CLI), który charakteryzuje się przede wszystkim ogromną liczbą ustawień. Dzięki nim praca poprzez interfejs tekstowy może być nie tylko bardziej atrakcyjna wizualnie dzięki kontroli kolorów, ale również efektywniejsza, co zagwarantuje obsługa dodatkowych mechanizmów i opcji. Pomijając elementy związane z konfiguracją, z programu korzysta się niemal identycznie, jak z systemowego rozwiązania, zatem do sprawnego korzystania z aplikacji nie będzie wymagana specjalistyczna wiedza, a przynajmniej taka, która wykracza ponad możliwości użytkownika związane ze „standardową” konsolą w Windowsie.

Preferencje w programie zostały podzielone w okienku konfiguracyjnym według kilku kategorii: ustawień głównych, uruchamiania, funkcji, integracji oraz makr i skrótów klawiszowych. Do ciekawszych z nich można zaliczyć:

• „Appearance” (wygląd) – zakładka, w której możliwe jest kontrolowanie głównych opcji związanych z wizualnym rozmieszczeniem elementów w interfejsie konsoli. Kontrolować można takie szczegóły, jak widoczność paska przewijania, czy czas, po którym zostanie automatycznie ukryty, jeśli nie jest używany. Możliwe jest także wpływanie na zawartość paska z nagłówkiem programu.

• „Keys & Macro” (klawisze i makra) to miejsce w ustawieniach, w którym możliwe jest tytułowe kontrolowanie skrótów klawiaturowych i makr. Opcji, które mogą być w ten sposób obsługiwane w programie jest mnóstwo, ale co ciekawe tylko nieliczne z nich mają domyślnie przypisane kombinacje klawiaturowe. Aby z nich skorzystać, trzeba je zdefiniować z tego miejsca samodzielnie.

• „Mark/Copy” (oznaczanie/kopiowanie) – te opcje dotyczą obsługi wprowadzonych już do konsoli poleceń i danych. Możliwe jest między innymi wybranie sposobu oznaczania końca linii, konfiguracja klawiaturowego oznaczania dłuższych poleceń oraz bloków kodu przy użyciu klawisza Ctrl. Z tego miejsca zdecydujemy również o kolorystyce zaznaczanego w okienku tekstu.

Wszystkich opcji jest dużo więcej – powyższe to tylko niektóre z nich, które szczególnie przykuły naszą uwagę. Warto zauważyć, iż wszystkie wprowadzone ustawienia w opcjach można zapisywać, a następnie importować, dzięki czemu aplikacja staje się wygodna w dostosowaniu do różnych w danym momencie potrzeb (mogą one wynikać z charakteru wykonywanych w konsoli działań).
Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
CmderCmder 1.3.2
Wersja stabilna
84.7 MB | 2017-03-09

Ilość pobrań: 135 | W tym miesiącu: 3 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Cmder